Sef de santier instalatii electrice (sector tertiar)

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.03.2024

    Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

    Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

    Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    Absolvent facultate profil electric (electrotehnica, energetica, instalatii pentru constructii)
    Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara in domeniul instalatiilor electrice si minim 6 ani experienta totala dupa terminarea facultatii
    Bune cunostinte de limba engleza/franceza
    Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel, PowerPoint), ACAD
    Carnet de conducere cat. B
    Disponibilitatea de deplasare
    Bune abilitati de organizare si conducere
    Atentie la detalii
    Abilitati de comunicare, onestitate
    Personalitate energica, proactiva, cu atitudine pozitiva

    Responsabilitati

    Pozitia raporteaza Managerului de Proiect si are in subordine Sefii de Echipa si Maistrii.
    Sector de activitate tertiar

    - asigura comunicarea cu clientul
    - organizeaza si dirijeaza echipele de executie
    - asigura respectarea regulilor de securitate, calitate, mediu
    - asigura respectarea planningului si jaloanelor definite in prealabil
    - studiaza, gestioneaza si pregateste documentele de executie inainte de a fi inmanate echipei (planuri electrice, jurnale de cabluri si planuri de trasee, liste de echipamente, standarde de montaj, scheme de conexiuni, etc)
    - stabileste impreuna cu clientii strategii de montaj si zonele de interventie ale echipelor
    - intocmeste si lanseaza comenzile de materiale necesare echipelor de montaj, inclusiv materialele de protectia muncii
    - impreuna cu seful de echipa, urmareste conformitatea activitatii de montaj si asigura comunicarea intre echipele IMSAT
    - periodic contabilizeaza si centralizeaza rapoartele de activitate ale echipelor, transmitand informatiile superiorilor ierarhici
    - pregateste situatiile lunare de facturare
    - verifica conformitatea si valabilitatea autorizatiilor si a aptitudinilor medicale ale personalului din subordine in functie de lucrarile ce urmeaza a fi efectuate.
    - traseaza nonconformitatile conform SMQ aplicabil pe santier (ex : completare fise, rapoarte de non-conformitate)
    - participa la sedintele de santier, audituri, formari, informari, vizite acompaniate de catre client
    - asigura fluxul de comunicare intre echipa aflata pe santier si managementul de la sediul central (cereri concediu, adeverinte medicale, eventuale situatii aparute inopinat, etc)
    - gestioneaza problemele administrative legate de cazare si transportul echipei
    - impreuna cu seful de echipa, este responsabil de buna conduita a echipei, atat in timpul cat si in afara programului de lucru
    - monitorizeaza documentele personalului prezent pe santier: fisa de aptitudini, diferite autorizatii necesare, verifica starea tehnica a autovehicolelor, etc. Semnalizeaza superiorilor eventualele probleme aparute
    - trebuie sa pastreze confidentialitatea informatiilor, adoptand un comportament adecvat in acest sens

    Alte informatii

    Beneficii:

    Mediu de lucru placut, salariu atractiv, bonuri de masa sau diurna, asigurare de risc si accidente, asigurare medicala la o clinica privata, prime de Paste si Craciun.

    Beneficii

    • Al 13-lea salariu
    • Abonament medical
    • Abonament Bookster
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (142)