Manager Clienți Business (227458)

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.05.2024
    Scurta descriere a companiei

    WE has no limits

    E.ON este mai mult decât oportunitatea de a adăuga în CV-ul personal un angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea înainte, şi mai ales – faptul că te poti baza pe ei.

    Cerinte

    Cum îți dai seama că te potrivești

    Educație necesară: Studii superioare, de preferință în domeniul economiei sau ingineriei

    Experiență profesională necesară: Minim 3 ani experiență practică în vânzări B2B

    Cunoștințe limbi străine: Ușurință în comunicare verbală și în scris (limba română și limba engleză)

    Altele: Disponibilitate pentru deplasări în teritoriu

    Responsabilitati

    Ce implică rolul tău în echipa noastră

    Vei fi responsabil de implementarea și monitorizarea contractelor de furnizare gaze naturale și energie electrică pentru clienții noștri business

    Te ocupi de stabilirea și menținerea relațiilor comerciale cu partenerii de business, cărora le vei recomanda cele mai potrivite soluții din portofoliu, pliate pe nevoile lor

    Identifici, dezvolți, negociezi și închei tranzacțiile (atât cele standard, cât și cele complexe)

    Negociezi contractele, gestionate eficient, de la inițiere până la execuție și colaborarea îndeaproape cu toate departamentele implicate (achiziții, juridic, credit risk, conformitate, prețuri)

    Cooperezi cu structurile operaționale internaționale din cadrul grupului E.ON pentru a încheia tranzacții de furnizare, dar și pentru a dezvolta și testa produse noi

    Realizezi analiza de piață și a ipotezelor despre dezvoltarea pieței de energie, urmărind tendințele, oportunitățile și amenințările din industrie

    Întocmești rapoarte, urmărind criteriile calitative și cantitative, din care să reiasă impactul potențial al acestor informații asupra business-ului

    Realizezi și alte sarcini care decurg în mod natural din rolul tău, adaptate la cunoștințele și abilitățile tale

    Alte informatii

    Ce îți oferim noi

    Îți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia evenimentelor importante din viața ta precum căsătoria, 1 iunie iar lista continuă. Excelezi în ceea ce faci? Poți să fii unul dintre cei care primesc bonusuri de performanță, dacă locuiești prea departe de sediu, te ajutăm cu decontarea transportului

    Plătești ușor cu tichetele de masă: Ai tichetele încărcate pe un card de masă cu care poți să plătești contactless

    Lucrezi cu plăcere, sănătos și în siguranță: Ai o asigurare medicală privată. Dacă îți schimbi ochelarii de vedere, noi acoperim o parte din valoarea lor. Poți lucra și de acasă în model hibrid, dacă aria în care activezi îți permite acest lucru. Noi scriem acest anunț de acasă. Unii dintre noi lucrăm și pe teren, dar în siguranță

    Primești două pensii după ce nu vei mai lucra: E posibil. Prin pensia facultativă vei avea un venit suplimentar, pe lângă pensia din sistemul public

    Ești plătit dublu ca să mergi în vacanță: Da, ai citit bine. Ai o primă de vacanță! În plus, ai parte de mai multe zile libere decât angajații altor companii. După ce te întorci din concediu, noi îți decontăm o parte din valoarea serviciilor turistice

    Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi

    Doar candidaţii care corespund cerinţelor postului vor fi contactaţi. Toate candidaturile vor fi tratate cu confidenţialitate

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (200)