Stagiar Comunicare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ViitorPlus active.

Vezi toate job-urile Stagiar Comunicare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: ViitorPlus
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.03.2010

    ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila este o organizatie non-guvernamentala, non-profit, infiintata pentru a stimula si contribui la transpunerea in practica a conceptului de dezvoltare durabila la nivel de individ, organizatii si comunitati.

    Cerinte

    PREGATIRE NECESARA:
    1. Cunostinte teoretice de marketing si comunicare
    2. Limba engleza avansat
    3. Familiar cu mediul online ca utilizator.

    PROFIL: Pentru aceasta pozitie cautam o persoana:
    - care isi doreste sa aplice ceea ce a invatat la facultate;
    - deschisa si adaptabila;
    - care este motivata de o provocare;
    - serioasa si atenta la detalii;
    - dornica sa invete lucruri noi.

    Responsabilitati

    Va castiga experienta prin asumarea si ducerea la bun sfarsit a sarcinilor necesare atingerii unor scopuri ca:
    realizarea continutului newsletter-ului
    realizarea continutului materialelor de prezentare
    realizarea unor materiale de promovare (fluturasi, afise)
    participarea la dezvoltarea strategiei de marketing si comunicare a proiectelor
    crearea si organizarea unor evenimente de imagine
    realizarea si difuzarea de articole;
    traducere din engleza in romana si din romana in engleza materiale pentru website
    participarea si organizarea unor intalniri de brainstorming si grupuri de feedback
    dezvoltarea de continut pentru instrumentele de promovare online sectiunea de website si retele sociale
    participarea la realizarea unor studii de piata
    raporteaza responsabilului de comunicare si project managerilor din ViitorPlus.

    BENEFICII: Daca alegi sa aplici pentru acest program de stagiu este bine de stiut ca vei avea parte de:
    Program de invatare stabilit pe toata perioada de stagiu include pregatire pe teme de dezvoltare a lucrului in echipa si dezvoltare durabila
    Implicare in activitati si proiecte diverse
    Feedback pe parcursul programului si la incheierea acestuia raport de activitate cu privire la performantele tale.
    Impact personal pozitiv in cauze sociale si de mediu
    Acoperirea chelutielilor realizate pentru proiect cu acordul coordonatorului de proiect
    Posibilitatea de a colabora pe termen lung cu ViitorPlus la finalul stagiului
    Posibilitatea de a lucra la domiciliu
    Program flexibil si orientare catre realizarea obiectivelor/performanta
    Acces la informatia la zi si pregatire continua pe domenii legate de dezvoltare durabila/protectia mediului in Romania
    Colaborarea cu expertii din echipa ViitorPlus
    La sfarsitul programului de stagiu vei primi adeverinta de practica si / sau recomandare de angajare.

    Pentru a aplica pentru acest stagiu de pregatire, va rugam sa trimiteti CV si Scrisoare de Intentie la hr@viitorplus.ro pana la data de 10 martie 2010. Raspunsul il vei primi prin e-mail pana la data de 12 martie 2010. In cazul in care vei fi selectionat, interviul va avea loc intr-una din zilele 15, 16, 17 martie 2010.