Digital Marketer - IMWorld, Techweek & Imobiliarium

Angajator: Universum Events
Domeniu:
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.09.2017

    Cu o experienta de peste 10 ani in managementul evenimentelor de mari dimensiuni, Universum Events este o companie construita in jurul conceptului de "arhitectura de eveniment". Munca noastra se bazeaza pe oamenii extraordinari cu care lucram si solutiile creative propuse.

    Proiectele noastre aduc impreuna experti din diverse domenii, inovatori in project management, pionieri in digital, specialisti de resurse umane si comunicatori creativi, traineri, vorbitori exceptionali, artisti, designeri, facilitatori, muzicieni, magicieni si orice alte competente sunt necesare pentru a-ti duce proiectul la urmatorul nivel.

    Vei fi uimit de atentia acordata nevoilor clienților noștri, creativitatea și implicarea noastra pentru a face lucrurile sa se intample.

    Afla mai multe despre noi la www.universum.ro

    Cerinte

    Cum stii ca te potrivesti in echipa noastra?

    - Ai experienta anterioara in digital marketing minim 3 ani, iar experienta in evenimente este un plus
    - Ai avut rezultate pe care le-ai depasit constant in construirea unor palnii de conversie utilizand tool-uri variate
    - Intelegi si stii sa utilizezi la un nivel avansat Google Adwords & Analytics, SEO, Social Media, Website Optimization, Email Marketing
    - Ai o prezenta online puternica
    - Esti o fire analitica, orientata spre rezultate, dar si foarte creativa
    - Esti pasionat de tehnologie, evenimente si de tot ce e nou
    - Esti perserverent, proactiv si atent la detalii
    - Esti pozitiv si energic, prietenos, si cu un simt al umorului bine dezvoltat :)
    - Vorbesti engleza la un nivel avansat.

    Responsabilitati

    Cum ne vei ajuta?

    Vei fi responsabil de cresterea awareness-ului celor mai importante evenimente din portofoliul companiei: Internet & Mobile World, Bucharest Technology Week, Imobiliarium, dar si pentru noi evenimente pe care le dezvoltam.

    Mai detaliat:

    - Analizezi rezultatele obtinute si trendurile/oportunitatile din piata
    - Construiesti strategia integrata de digital marketing, astfel incat sa ne atingem obiectivele de awareness si de vanzari
    - Implementezi si monitorizezi campaniile de Google Adwords
    - Optimizezi canalele utilizate si imbunatatesti constant strategia pe care o avem astfel incat sa obtinem rezultate din ce in ce mai bune.

    Alte informatii

    La ce sa te astepti?

    - o echipa misto unde nu o sa te plictisesti si unde te vei simti ca intr-o familie

    - multe provocari profesionale

    - vei ajuta la conturarea unora dintre cele mai mari evenimente unde tehnologia joaca un rol central (Internet & Mobile World, Bucharest Technology Week, Imobiliarium

    - un pachet salarial atractiv

    Daca te potrivesti in echipa noastra si esti curios sa ne cunosti, asteptam cu interes CV-ul tau :)