Full Stack Web Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Tonica Group SRL active.

Vezi toate job-urile Full Stack Web Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Tonica Group SRL
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.07.2023

    Suntem o echipă de profesionişti, dedicată şi motivată, care iubește să creeze poveşti de brand, încă din 2004. Dacă vrei să faci și tu parte din povestea noastră, la care să îi adaugi câteva capitole fascinante, te așteptăm alături de noi. Tonica Group oferă servicii complete de publicitate, PR și comunicare, marketing online, mass-media, producție, web design, social media, creație, business. Ne place să spunem că nu suntem o simplă agenție, ci agenția de care orice client are nevoie – totul datorită unei echipe unite, dornice de performanță și rezultate.

    Cerinte

    Ce fel de persoana cautam:

    • Pasionata de programare
    • Capabila sa lucreze independent pe task-uri si sa gaseasca solutii pe cont propriu
    • Sa ii placa sa invete lucruri noi
    • Sa ii placa provocarile tehnice
    • Dornica sa lucreze in echipa pe termen lung

    Ce trebuie sa stii:

    • PHP+MySQL (4+ ani de experienta)
    • HTML+CSS (avansat)
    • Javascript+jQuery (basic)
    • GIT (basic)
    • Experienta pe cel putin un framework de tip MVC (ideal Codeigniter)
    • Object Oriented Programming (avansat)
    • Wordpress + WooCommerce (dezvoltare si modificare pluginuri si teme)
    • Interactionare cu API-uri

    Ce ne-ar placea sa stii:

    • Linux
    • Photoshop
    • Bootstrap
    • Optimizare performanta site-uri
    • Creare API-uri de tip CRUD
    • Notiuni de securitate

    Ar fi ideal daca ai mai lucrat cu urmatoarele tool-uri:

    • Cloudflare
    • Google Search Console
    • Google Tag Manager
    • Google Analytics
    • Nginx
    • Apache
    • Varnish
    • Postman

    Responsabilitati

    Ce vei face:

    • Dezvoltare site-uri noi
    • Dezvoltare functionalitati la site-uri actuale
    • Troubleshooting/bugfixing
    • Colaborare cu noii colegi pentru atingerea deadline-urilor

    Alte informatii

    Beneficii:

    Bonusuri pentru proiectele speciale
    Oportunitati de dezvoltare a carierei in mijlocul unei echipe tinere
    Mediu de lucru placut, care favorizeaza performanta si creativitatea

    Hybrid

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (358)