Internship Marketing Bucuresti

Angajator: Pirelli
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.07.2019

    After 10 YEARS, Pirelli plant in Slatina is today one of the most modern car tyre plants, equipped with non-robotic production technology of the last generation, designed to achieve high performance ti res Premium range, where Pirelli is leader.

    Cerinte

    Ce ne dorim de la tine:

    Dorință de învățare
    Skill-uri de comunicare orală și scrisă
    Abilitatea de a lucra în echipă
    Atitudine proactivă, ambiție și entuziasm
    Bune capacități organizatorice și de prioritizare a task-urilor

    Responsabilitati

    Parte din responsabilități:

    Social Media – realizare planuri de postări pentru Facebook (campanii de promovare)
    Newsletter – realizare campanii de informare interne și externe
    Research – realizare baze de date
    Content – realizare articole de blog, comunicate de presă etc.
    Vizualuri – realizare postări pentru Social Media, imagini pentru newsletter, prezentări, materiale de print

    Alte informatii

    Ce oferim?

    Internship plătit
    Program flexibil
    Activități și training-uri interne
    Oportunități de învățare și dezvoltare