Buyer produse fashion si decoratiuni pentru casa

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Meli Melo Fashion active.

Vezi toate job-urile Buyer produse fashion si decoratiuni pentru casa active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Meli Melo Fashion
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: freelancer-colaborator
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.07.2019

    Meli Melo – Paris a deschis primul magazin dedicat stilului feminin, in anul 1998 in Bucuresti. In prezent detine peste 50 de magazine de bijuterii si accesorii dintre care 3 magazine in Chisinau, 3 magazine in Sofia si 3 magazine in Belgrad, dar si magazinul online, melimeloparis.ro. In momentul de fata este cel mai mare lant de magazine de profil, din Romania.

    In 2016 am preluat lantul de magazine Bonsai (actual Meli Melo deco), unde principalul obiect de activitate il reprezinta comercializarea decoratiunilor si obiectelor pentru casa, iar unul dintre obiectivele companiei pentru brandul „Meli Melo deco” este extinderea lantului de magazine, de la 9, cate sunt in prezent, la 20, pana in 2022.

    Meli Melo le oferă angajaţilor posibilitatea de a-şi descoperi şi dezvolta potenţialul, construindu-şi cariera pas cu pas.

    Cerinte

    • Simt al culorii si bun gust in combinarea materiilor prime necesare finalizarii produsului
    • Creativitate
    • Capacitate de analiza si sinteza
    • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare
    • Abilitati de negociere
    • Organizare
    • seriozitate, corectitudine si obiectivitate
    • buna cunoastere a sistemului de operare MS Office (in special Excel, PowerPoint)
    • cunostinte limba engleza nivel avansat, franceza – prezinta avantaj

    Responsabilitati

    • Vei participa la saloane internationale in vederea gasirii de noi furnizori
    • Vei face deplasari externe pentru realizarea achizitiilor atunci cand este necesar
    • Vei prezenta produsele selectate in sedinta de sample, realizand modificarile necesare pentru a face produsele vandabile
    • Vei urmarii periodic respectarea bugetelor pe durata crearii colectiilor
    • Vei raspunde de respectarea bugetului cantitativ si valoric
    • Dupa lansarea comenzilor, vei urmari ca furnizorii sa livreze marfa in timpul stabilit, calitatea si cantitatile comandate
    • Vei obtine, in masura cat mai mare, esantioane de la furnizori inainte ca marfa sa fie produsa

    Alte informatii

    • Echipa vesela si creativa
    • Pachet salarial atractiv
    • Prime si beneficii pentru loialitate
    • Reducere la produsele comercializate

    Aplica fara CV
    2500 - 3200 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (96)