Consultant Suport Tehnic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Farmacia Dona active.

Vezi toate job-urile Consultant Suport Tehnic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.06.2019

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    - cunoștințe avansate de lucru cu bazele de date relaționale (Microsoft SQL)
    - cunoștințe medii - avansate de administrare sisteme de operare Windows
    - abilități foarte bune de comunicare și de lucru în echipă
    - abilități de analiză, planificare și prioritizare a activităților, precum și de finalizare la timp a task-urilor
    - rapiditate în gândire, persoană perseverentă, responsabilă

    Constituie avantaj:
    - experiență de 1-3 ani pe un post cu atribuții similare (helpdesk într-un mediu de lucru bazat pe ticketing)
    - experiență în domeniul farmaceutic sau folosirea aplicației Charisma ERP
    - studii finalizate în domeniul tehnic

    Responsabilitati

    Persoana selectată va face parte din echipa IT și va avea următoarele atribuții:
    - preia sesizările clienților, evaluează solicitările primite prin sistemul de ticketing și oferă cea mai bună soluție în cel mai scurt timp
    - întreține aplicațiile interne de gestiune, ERP și WMS
    - asigură suport tehnic prin internet (remote) și prin telefon pentru soft-urile de gestiune
    - întocmește și predă la timp rapoartele și situațiile cerute
    - implementează soluții IT noi
    - colaborează cu toate departamentele din companie în vederea desfășurării în bune condiții a activității
    - colaborează/ relaționează cu partenerii terți (furnizorul soluției software) pentru suport
    - folosește instrumentele, procedurile și standardele implementate pentru administrarea serviciilor și a echipamentelor de infrastructură IT

    Beneficii:
    - salariu motivant, direct proporțional cu experiența și abilitățile
    - tichete de masă
    - card de reducere în farmaciile Dona
    - mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei alături de o echipă de profesioniști

    Alte informatii

    Fiecare candidatură va fi tratată cu discreție.

    Apreciem interesul și mulțumim tuturor candidaților, însă doar cei care îndeplinesc cerințele din anunț vor fi contactați. Vă mulțumim pentru înțelegere!

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Job national

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (40)