B2B Marketing Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enel Romania active.

Vezi toate job-urile B2B Marketing Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Enel Romania
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.04.2019

    Începând cu 25.10.2023, Companiile Enel din România au devenit parte a PPC, lider în domeniul energiei in Europa de Sud-Est. Mai multe detalii, pe paginile oficiale.

    Cerinte

    Absolvent studii superioare;
    Minim 5 ani experienta pe o pozitie similara;
    Cunostiinte pachet Microsoft Office, sisteme de Marketing Automation;
    Intelegerea industriei Energie & Gaz;
    Experienta dezvoltare de produse dedicate clientilor business din segmentele SOHO, SME & Corporate;
    Aptitudini analitice, atentie la detalii;
    Abilitati de comunicare, prezentare si relationare;
    Abilitate de a lucra intr-un mediu dinamic, intr-o continua schimbare;
    Time management si organizare eficienta a activitatii;
    Orientare spre rezultat, initiativa, dinamism.

    Responsabilitati

    Vei gestiona proiectele interne sau externe de marketing pentru a sustine activitatea de Product Development
    Vei monitoriza tendintele si nevoile clientilor din segmentele business SOHO, SME si Corporate
    Vei concepe si executa campaniile B2B de marketing
    Vei fi la curent cu tendintele din piata si practicile de succes in privinta evolutiei produselor din piata de energie si gaz din segmentul business
    Te vei ocupa de conceperea si ajustarea documentelor necesare implementarii produselor si serviciiciilor in sistemele informatice cat si asiguararea documentatieii necesare pentru procedurile interne.
    Vei colabora cu toate departamentele implicate in procesul de implementare si gestionare a serviciilor si produselor.
    Vei modifica si actualiza materialele de comunicare si informatiile transmise clientului pe diverse canale (magazine, online etc)
    Vei monitoriza rezultatele campaniilor, produselor si serviciilor, dupa lansare si propune idei pentru imbunatatirea rezultatelor
    Vei monitoriza si raporta evolutia principalilor competitori pe piata energiei si de gaz
    Vei executa rapoartele periodice de monitorizare a indicatorilor de performanta sau rapoarte la cerere in functie de nevoile departamentului de Product Development
    Vei elabora si gestiona Customer lifecyle - de la activare pana la retentia clientilor

    Alte informatii

    Te asteptam sa aplici acum!

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru oportunitati viitoare pe o perioada de 3 ani.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Enel Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Enel Romania >>

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (127)