Inginer Automatist Proiectare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Groupe Renault Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Automatist Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Groupe Renault Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 14.12.2018

    Să te alături Groupe Renault România înseamnă să faci parte dintr-o echipă de peste 18.000 de colegi alături de care îți poți pune amprenta pe oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Te aşteptăm în echipa noastră mobilă, conectată și autonomă să punem lumea în mișcare și să conturăm viitorul automobilului.

    #MOVEOURWORLDFORWARD

    Prin aplicarea la posturile disponibile, entitățile Renault Romania prelucrează datele dumneavoastră cu caracter personal furnizate prin CV, în scopul recrutării.
    Pentru informarea dvs. completă și transparentă, înainte de a aplica, vă rugăm să luați la cunoștință Politica de confidenţialitate privind protecţia datelor personale în scop de recrutare și selecție accesând link-ul: https://www.gruprenault.ro/politica-privind-cadrul-general-de-protectie-datelor-cu-caracter-personal-groupe-renault-romania

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice : Automatica si Calculatoare / Electronica si Telecomunicatii / Inginerie electrica;
    - Cunostinte avansate de Microsoft Office (EXCEL, Power Point);
    - Experienta de minim 2 ani in domenii apropiate;
    - Experienta prealabila cu PLC Siemens / roboti ABB, reprezinta un avantaj;
    - Competente lingvistice : engleza / franceza – nivel mediu;
    - Capacitate de lucru in transvers, abilitati de comunicare, orientare catre Client , capacitate de analiza si sinteza.

    Responsabilitati

    1. Conceptie scheme electrice cu aparatura complexa – automate programabile (PLC) & variatoare (drive-uri diverse) & altele;
    2. Conceptie sisteme de securitate pentru instalatiile industriale;
    3. Conceptie analiza de riscuri pentru instalatii industriale;
    4. Conceptie programe PLC diverse;
    5. Conceptie schimb informatii cu roboti industriali;
    6. Programare PLC securitate;
    7. Utilizarea gamei de produse electrice si electronice, tinand cont de regulile meserie in domeniul automatizari.

    Misiuni:
    - Concepe solutia avant proiect & estimeaza costurile;
    - Participa activ la reuniuni de validare proiect;
    - Executa proiectul complet (electric si program);
    - Intocmeste lista cu materiale necesare;
    - Urmareste aprovizionarea corecta a materialelor;
    - Realizeaza punerea in functiune;
    - Participa la analiza din punct de vedere securitate a instalatiei proiectate;
    - Asigura formarea personalului beneficiar.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Un mediu de lucru prietenos, dinamic şi bazat pe performanţă;
    - Posibilităţi de dezvoltare profesională şi planificare a carierei;
    - Asigurare privată de sănătate;
    - Participări la evenimente corporate şi cele specifice industriei; Formari specifice meseriei;
    - Un program atragator de beneficii şi compensaţii;
    - Expunere la proiecte internationale, de anvergura.