Inginer Analiza Performanta si Consum

Angajator: Groupe Renault Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.11.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    - Studii superioare (de preferat Facultatea Transporturi, departamentul Autovehicule Rutiere);
    - Cunostinte de inginerie mecanica, motoare si fizica generala;
    - Cunoștinte generale in domeniul auto;
    - Competente lingvistice de engleza nivel avansat; franceza reprezinta avantaj;
    - Cunoștinte de operare MS Office, cu prioritate PowerPoint si Excel;
    - Capacitate de analiza si sinteza, reactivitate, autonomie, precizie, gandire flexibila;
    - Competente de comunicare si prezentare, lucru in echipa;
    - Permis de conducere auto, minim categoria B;
    - Experiența de management reprezintă avantaj;
    - Este preferata experiența in domeniul Perfo-Conso.

    Responsabilitati

    - Sub supravegherea managerului de proiect contribuie la dezvoltarea proiectului pentru atingerea milestone-urilor in fiecare faza de proiect;
    - Stabileste deadline-urile;
    - Organizeaza planul de validare Perfo-Conso impreuna cu managerul de proiect;
    - Analizeaza datele de test si calcul;
    - Asigura respectarea exigentelor reglementare in domeniu;
    - Realizeaza sinteze si rapoarte către mangerii de proiect.