IT Support Engineer

Angajator: Grup Renault Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 19.11.2018
    Scurta descriere a companiei

    Grup Renault Romania

    Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

    Cerinte

    Stim desigur ca ai deja:

    - Studii tehnice - de preferat Calculatoare / Informatica industriala;

    - Cunostinte tehnice in:
    - administrare servere (Linux/WIndows Server 2008+)
    - retele IT, Industriale, protocoale de comunicare
    - asamblare/dezasamblare PC-uri (mobil, desktop, industrial, automat)
    - debug/decodificare/diagnoza& reparatii HardWare/Software
    - deprinderi tehnice de intelegere a modului de lucru al unui sistem Informatic
    - instalare, parametrizare si configurare softuri specifice meserie incercari, pilotare, achizitie si tratare date;

    - Minim 3 ani experienta intr-o compania mijlocie/mare, constituie un avantaj;
    - Capacitate de analiză și sinteză, atitudine proactiva (anticipare, gestionare riscuri);
    - Orientare catre client, gandire structurata, spirit de echipa, rezistenta la factori de stres exteriori;
    - Permis de conducere categoria B;
    - Cunoștințe limba franceză și/sau engleză.

    Responsabilitati

    Alaturi de echipa de la Titu, vei avea oportunitatea sa:

    - participi la procesul de instalare a utilajelor si echipamentelor noi, conform standardelor companiei ;
    - iei parte la acțiunile de modernizare a mijloacelor de încercare existente ;
    - realizezi recondiționări sau înlocuiri ale unor piese în cazul defecțiunilor neprevăzute sau a constatării unei uzuri premature a acestora ;
    - analizezi si determini cauza care a produs apariția defectelor; in cadrul intervențiilor in echipamentele deservite
    - gestionezi echipamentele specifice activității si pieselor de schimb din perimetrul IT pentru mijloacele de încercare din sectorul de testare;
    - supraveghezi si participi dupa caz la intervențiile subcontractanților, prevăzute in cadrul unui contract de mentenanță ;
    - pui in practica instructiunile si procedurile de mediu si produse chimice specifice Renault cu respectarea normelor de mediu si de securitate a muncii ;
    - aplici si respecti cei 5S.