Internship - Corporate Financial Analyst

Angajator: Raiffeisen Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 20.09.2018

    Raiffeisen Bank este o banca universala, oferind o gama completa de produse si servicii de cea mai buna calitate.

    Daca esti la inceput de cariera te invitam sa faci primul pas, cu un stagiu de practica sau un program de internship, sau identifica locul de munca ideal pentru tine si alatura-te echipei Raiffeisen Bank!

    Totodata daca esti un profesionist cu experienta, la Raiffeisen Bank iti oferim permanent oportunitatile pentru a iti dezvolta constant competentele si a atinge urmatorul nivel.

    Cerinte

    Esti potrivit daca ai:
    Cunostiinte de contabilitate;
    Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze;
    Dorinta de a invata.

    Responsabilitati

    Rolul tau va fi sa:
    Prelucrezi situatiile financiare ale clientilor Corporate, folosind tool-urile bancii;

    Analizezi evolutia financiara a clientilor, dar si factorii calitativi care caracterizeaza compania;

    Propui un rating in urma analizei, exprimand astfel clasa de risc pentru client

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Raiffeisen Bank. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Raiffeisen Bank >>