Voluntar LET S DO IT, ROMANIA! - Specialist Programator Java

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LET'S DO IT, ROMANIA! active.

Vezi toate job-urile Voluntar LET S DO IT, ROMANIA! - Specialist Programator Java active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: LET'S DO IT, ROMANIA!
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: stagiu de practica
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Alt oras
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.02.2014

    Suntem cea mai mare mișcare socială din România și am reușit să mobilizăm peste 1 400 000 de voluntari pentru acțiuni dedicate mediului și societății.
    Valorile noastre ca organizație sunt: Acțiune – Spiritul de Doer, Happiness – Fericire, Madness – Curaj nebun, Echipa, Sustenabilitate.
    Suntem oameni implicați, pozitivi, spargem bariere cu ideile noastre, credem în “împreună” și suntem dedicați cauzei, iar în fiecare zi demonstrăm asta.

    Cerinte

    Cerinte
    Tehnice:
    - Experienta in dezvoltare: Java EE, EJB, ORM,
    - Studii superioare (Automatica, Electronica, Cibernetica, Matematica)
    - Tehnologii web si web design (HTML, CSS, JavaScript),
    - Abilitate de lucru cu Eclipse,
    - Metodologii standard de dezvoltare.
    Abilitati:
    - Spirit analitic
    - Engleza, nivel mediu - avansat
    - Seriozitate si implicare
    - Inovator, dornic de a rezolva probleme complexe
    - Spirit de echipa
    - Dorinta de perfectionare.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    - Dezvoltare de software in tehnologiile cerute,
    - Modificarea si/sau adaugarea de functionalitati la aplicatiile existente conform specificatiilor,
    - Se asigura ca rezultatele programarii sunt in concordanta cu cerintele functionale si operationale ale solutiei, cum ar fi performanta functionala, compatibilitatea,securitatea si respectarea reglementarilor,
    - Revizuieste si scrie documentatie pentru liniile de cod create, aplicatii, instructiuni,
    - Executa unit-test pentru codul dezvoltat.

    Alte informatii

    Alaturi de noi vei avea:
    - Oportunitatea de a lucra cu un colectiv tanar si dinamic,
    - Adeverinta de practica din care sa reiasa activitatea desfasurata,
    - Program de lucru flexibil,
    - Participarea in cadrul programelor asociatiei,
    - Oportunitatea de a invata lucruri noi,
    - Interactiunea cu specialisti din diverse domenii,
    - Posibilitatea de a-ti expune ideile si de a le pune in practica,
    - Oportunitatea de a participa la cursuri de formare utile, teambuilding-uri sau workshop-uri.

    Trimite CV-ul la adresa recrutare@letsdoitromania.ro cu subiectul "Voluntar Specialist Programator Java" si intra in echipa.

    Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Remote

    4500 - 5500 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (325)