IH Timişoara selectează Language Trainers pentru predarea limbilor engleză şi germană

International House
 este una din cele mai largi ÅŸi prestigioase reÅ£ele educaÅ£ionale, cuprinzând peste 150 ÅŸcoli private de predare a limbilor străine, în peste 50 de ţări din Europa, America, Asia si Africa. Scopul organizaÅ£iei este promovarea standardelor de calitate în predarea limbilor străine în întreaga lume.

În TimiÅŸoara, Centrul de limbi moderne - International House funcÈ›ionează din 1992. Afiliat la International House World Organisation, IH TimiÅŸoara organizează programe de training lingvistic ÅŸi comunicare ce se adresează adulÅ£ilor, copiilor ÅŸi adolescenÅ£ilor, firmelor private ÅŸi publice, managerilor.

IH TimiÅŸoara selectează LANGUAGE TRAINERS entuziaÅŸti, dinamici ÅŸi comunicativi pentru predarea limbilor engleză ÅŸi germană. Alătură-te echipei de profesioniÅŸti de la International House!  Programele de training lingvistic IH vă oferă oportunitatea de a preda diverselor categorii de doritori (adulÈ›i/copii/adolescenÈ›i/firme), acoperind toate nivelurile de studiu.

Cerinţe:

• Studii superioare relevante
• Sunt apreciate certificările recunoscute international – CELTA, Trinity TESOL, IHC
• CunoÅŸtinÅ£e excelente ÅŸi fluenţă în limba predată
• Capacitatea de a interacÅ£iona cu diferite tipuri umane
• Flexibilitate ÅŸi excelente abilităţi de comunicare

Descrierea jobului:

Responsabilităţi:
• Predarea limbilor străine la sediul nostru din TimiÅŸoara sau la sediile companiilor cărora le furnizăm servicii de training lingvistic
• Pregătirea atentă a seminariilor, în concordanţă cu standardele de calitate IH
• Participarea la programele de formare/perfecÅ£ionare continuă
• Raportare academică permanentă

Beneficii:
• Training permanent oferit de creatorii standardelor predării limbii engleze în lume
• Mediu de lucru modern alături de o echipă tânără ÅŸi dedicată profesiei
• Pachet salarial corelat cu responsabilităţile postului ÅŸi performanÅ£a profesională
• Concedii generoase în perioada vacanÅ£elor ÅŸcolare.

Informatii complete pe site-ul nostru, tips & tricks pe pagina de Facebook International House.

Va recomandam si:

Navigating the Future of Work: an interview with Marius Clapon, Head of IT Delivery @MassMutual Romania