Inginer industrializare produs Slatina

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Pirelli active.

Vezi toate job-urile Inginer industrializare produs Slatina active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Pirelli
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Slatina
  • Actualizat la: 18.02.2018

    After 10 YEARS, Pirelli plant in Slatina is today one of the most modern car tyre plants, equipped with non-robotic production technology of the last generation, designed to achieve high performance ti res Premium range, where Pirelli is leader.

    Cerinte

    Educatie: Studii superioare – de preferat studii tehnice.
    Esential limba Engleza ( Italiana optional).

    Competente : Analiză şi atenţie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele, lucrul în echipă, îndemânare, precizie, perseverenţă, competente calculator, abilitati de comunicare si relationare cu celelalte departamente

    Experienta : Proaspat absolventi de Facultate/Master

    Altele: Flexibilitate

    Responsabilitati

    Scopul pozitiei

    Persoana va urmari industrializarea noilor masuri de la faza de prototip pana la intrarea in productie. Colaboreaza cu departamentul de Proiectare Produs Milano/Germania pentru dezvoltarea noilor masuri. Responsabil/a cu validarea noilor procese. Lucreaza in stransa legatura cu urmatoarele departamente: Calitate,Mentenanta si Productie.

    Responsabilitati Fisa Postului

    • Industrializare produs
    • Colaborare cu platforma tehnica ( Italia / Germania)
    • Respectarea standardelor Pirelli / legale .
    • Intocmirea documentatiei necesare industializarii.
    • Suport tehnic pt departamentele Industrial/Calitate.
    • Crearea si mentinerea de rapoarte tehnice.