Training Lingvistic Preangajare FRANCEZA (gratuit)

Angajator: TELUS International Europe
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Educatie - Training
  • Internship
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.06.2018

    TELUS International focuses on human connection and innovation to deliver exceptional customer service and next-gen IT consulting that wow clients and delight their customers. More than 30,000 employees around the world, from locations across North and Central America, Europe and Asia, enable over 200 million customer interactions annually via voice, email, chat and social media, across fast-growing tech, financial services and fintech, gaming, travel and hospitality, and healthcare industries.

    TELUS International enables customer service delivery innovation through spirited teamwork, agile thinking, and a caring culture that puts customers first. The company serves clients in over 35 languages. TELUS holds a 65% interest in TELUS International with Baring Private Equity Asia holding the remaining 35%.

    Cerinte

    Ai un nivel avansat de limbă Engleză şi un nivel mediu de limbă Franceză?

    Cauţi un job şi doreşti de asemenea să îţi îmbunătăţeşti semnificativ nivelul de limbă Franceză?

    Atunci îţi propunem să investeşti 5 saptamani în dezvoltarea ta personală prin cursuri de limbă Franceză în cadrul TELUS Language Academy şi ulterior noi îţi oferim jobul!

    Responsabilitati

    Ce este TELUS Language Academy?

    TELUS Language Academy este un program gratuit, intensiv, premergător angajării, care are ca scop dezvoltarea competenţelor lingvistice ale aplicanţilor la o poziţie în cadrul TELUS International Europe.

    Pe perioada cursurilor veţi beneficia de un contract de muncă pe perioadă determinată.

    Formatul cursului:

    Este un curs intensiv ce se desfasoară pe parcursul a 5 săptămâni, de LUNI până VINERI câte 8 ore pe zi.

    Pe parcursul a celor 120 de ore de training vor avea loc prezentări săptămânale, recapitulări, simulări şi examene finale.

    Criterii de performanţă la finalizarea cursului:

    - acurateţe si fluenţă în limba franceză
    - competenţe gramaticale, atât în scris cât şi în vorbire
    - pronunţie adecvată
    - abilităţi de comunicare cu vorbitori nativi Canadieni

    Alte informatii

    De ce TELUS Language Academy?

    - Pentru că avem materiale de training diversificate şi interesante
    - Pentru că avem cursuri interactive care captează interesul cursanţilor şi stimulează învaţarea activă
    - Pentru că ai şanse reale de a te angaja ulterior promovării acestui curs