Java Developer - Brasov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Majorel Romania active.

Vezi toate job-urile Java Developer - Brasov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Majorel Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 27.06.2018

    Majorel este unul dintre principalii furnizori de BPO din întreaga lume. Compania are peste 48.000 de angajați în 28 de țări din întreaga lume, având poziția de lider de piață în Europa, Orientul Mijlociu și Africa, Asia și America. Majorel proiectează și produce soluții personalizate pentru diferite tipuri de business-uri, acoperind o gamă largă de procese comerciale prin oferirea de servicii integrate

    Cerinte

    Ai cunostinte solide in limbajul de programare Java;
    Esti pasionat de domenii precum inginerie electrica, informatica sau matematica; studiile superioare in aceasta directie constituie un avantaj;
    Ai 1-2 ani de experienta in dezvoltare aplicatii software, sau doar implicare in proiecte interesante;
    Ai interactionat cu servicii web precum REST si SOAP, ORM (Hibernate, MyBatis), concept SQL, Spring, JavaScript (AngularJS), Maven si Jenkins;
    Intelegi tool-urile pentru versionare GIT si SVN;
    Ai cunostinte de baza in Linux;
    Ai atentie la detaliu, gandire structurata si analitica, atitudine proactiva in rezolvarea problemelor;
    Esti deschis catre nou si te adaptezi usor la lucrul in echipa si ai aptitudini bune de comunicare;
    Ai bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatilor;
    Cunosti limba engleza la un nivel conversational;
    Cunostintele de limba germana constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    Vei dezvolta si vei imbunatati solutii software aplicabile domeniului energetic;
    Vei lucra cu interfete web cu AngularJS 1.x (in curand AngularJS 2(4).x)
    Vei analiza si vei propune solutii tehnice in functie de cerintele clientului;
    Vei avea ocazia sa lucrezi pe proiecte care presupun dezvoltarea portalului pentru clienti privati sau te vei implica in crearea unor solutii de comunicare B2B sau de monitorizare a retelelor de energie electrica.

    Alte informatii

    Oferim
    Ocazia de a experimenta metodologia Agile (Kanban) in desfasurarea proiectelor IT;
    Posibilitatea de a coordona proiecte interesante si de a lucra pentru companii recunoscute pe plan mondial;
    Avantajul de a te implica in dezvoltarea noului department de dezvoltare aplicatii;
    Oportunitatea de a te perfectiona si de a invata tehnologii specifice noi;
    O atmosfera relaxata de lucru, cu program de lucru flexibil;
    Renumeratie atractiva cat si bonusuri suplimentare;
    Asigurare medicala privata completa;
    Bonuri de masa;
    Servicii de wellness şi sănătate chiar la birou (eg. Masaj la birou);
    Reduceri substantiale la sali de sport si fitness;
    Training-uri gratuite de dezvoltare, atȃt personala, cȃt şi profesională prin intermediul platformei noastre online de cursuri;
    Acces la evenimentele culturale partenere companiei si seri de cinema (Arvato Movie Night) organizate ocazional;
    Bonus de relocare.

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid