Production Operator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hamilton Central Europe active.

Vezi toate job-urile Production Operator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Hamilton Central Europe
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 23.03.2017
    Remote work: On-site

    ► Descrierea companiei:

    Compania Hamilton si-a inceput activitatea in anii '50 in Statele Unite, iar 10 ani mai tarziu a inaugurat o fabrica si in Europa -  Bonaduz, Elvetia. Din anul 2013 ne desfasuram activitatea si in Timisoara (Romania) sub numele de Hamilton Central Europe SRL.
    In momentul de fata suntem mai bine deangajati ai sediilor din Bonaduz (Elvetia), Reno (Nevada), Boston (New England) si Timisoara.
    Hamilton Central Europe SRL este parte a grupului Hamilton, situat printre liderii mondiali in productia de serigi cu microlitru, sisteme de pipetare, senzori industriali, robotica sau echipamente medicale si soluții de stocare automatizate.
    In Romania, producem serinigi de sticla cu microlitru, folosite pentru precizia masurarii si pipetarii in gama microlitrilor, a senzorilor pentru productia biotehnica a medicamentelor, in industria alimentara si epurarea apelor poluate, insa suntem in plin proces de dezvoltare si extindere, promovand calitatea si traditia elvetiana.

     Descrierea postului:

    • Contribuie la obţinerea ţintei de productivitate urmând planul zilnic de producţie în conformitate cu specificaţiile tehnice ale produsului respectiv;
    • Indeplineste procesele de manufacturare a seringilor conform instructiunilor de lucru;
    • Se conformează specificaţiilor tehnice ale produselor pentru a asigura o calitate bună a produselor finisate conform calităţii cerute şi standardelor de rebuturi;
    • Pregăteşte, ajustează şi verifică maşinăriile şi uneltele pentru conformitate cu parametrii tehnici corecţi pentru a asigura procese eficiente de producţie;
    • Urmează procedurile de sănătate şi siguranţă pentru a elimina orice riscuri de accidente la locul de muncă;
    • Asigură curăţenia unităţii individuale de lucru pentru a contribui la întreţinerea standardelor de curăţenie;
    • Contribuie la numărarea stocului lunar asigurând raporturi exacte pentru toate materialele şi produsele semifinisate în sectorul respectiv de producţie;
    • Contribuie la rezolvarea problemelor tehnice şi organizaţionale indicând soluţii posibile către superiorul direct;
    • Pregatirea instalatiilor, utilajelor si dispozitivelor specifice productiei, pregatirea materiilor prime, executarea produselor.

     Cerinte:

    - studii medii tehnice ;

    - experienta in domeniu de minimum 2 ani ;

    - persoana organizata si disciplinata, cu abilitati de analiza si munca in echipa, atenta la detalii ;

    - abilitatea de a lucra cu subansamble de dimensiuni mici ;

    - experienta in serigrafie sau/si CNC reprezinta un avantaj ;

    - preferabil cunostiinte de electronica ;

    - cunoasterea limbii engleza si/sau germana reprezinta un avantaj.

     Beneficii:

             - Salariu de incadrare: 1900 lei brut;

             - Tichete de masa;

             - Al 13-lea salariu;

             - Bonus de performanta lunar de pana la 300 lei brut;

             - Bonus  anual de pana la 1000 ron brut;

             - Servicii medicale gratuite;

             - Transport din Timisoara si Dumbravita;

             - Posibilitatea de a accesa activitati sportive prin intermediul servicului  7Card, la cerere;

             - Mediu de lucru placut;

             - Program de lucru intr-un singur schimb;

             - Pauze flexibile;

             - Oportunitati de dezvoltare profesionala (cursuri si specializari);

             - Contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (27)