Inginer mentenanta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Dura Automotive Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer mentenanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Dura Automotive Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 04.09.2018

    DURA Automotive Systems, Inc. is the world’s largest independent designer and manufacter of driver control systems, and a leading global supplier of seating control systems, engineered asemblies, structural doors modules and integrated glass systems for the global automotive industry.

    Cerinte

    - Cunoştinţe de operare în cel puţin unul din programele CAD (Solid Works, Pro Engineering, AutoCad, etc);
    - Experienţă de minimum 3 ani pe moldinguri ( Arburg , Engel ) şi diecasturi ( Justco , Fishertech );
    - Cunosţinţe în domeniul electric/automatizare/mecanic/pneumatic;
    - Limba engleză nivel avansat - obligatoriu;
    - Limba germană nivel mediu- reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    - Instalarea şi întreţinerea sistemelor/echipamentelor din punct de vedere mecanic şi electric;
    - Realizarea diverselor reparaţii pentru maşini şi echipamente pentru aducerea lor în conformitate cu specificaţiile tehnice;
    - Recomandă în funcţie de ceea ce este necesar schimbarea, extinderea şi înlocuirea maşinilor şi echipamentelor;
    - Oferă suport pentru analiza de cost, planificarea achiziţiilor şi instalarea noilor echipamente de producţie;
    - Asigură o bază de date cu evoluţia performanţelor defectelor pe fiecare piesă din echipamente pentru a anticipa şi preveni defecţiunile;
    - Propunerea şi realizarea de îmbunatăţiri ale echipamentelor pentru creşterea fiabilităţii şi eficienţei în exploatare prin reducerea timpilor de staţionare;
    - Aplică principiile Lean Manufacturing, 6Ω şi alte tehnici de rezolvare prin intermediul analizei defectelor şi cauzelor ce au generat aceste probleme, îşi canalizează eforturile pentru a găsi rezolvare la problemele de capacitate ale echipamentelor şi micşorare a marjei de defecte;
    - Întocmeşte şi revizuieşte procedurile de mentenanţă preventivă la nivel de operatori, asigură instruirea operatorilor pe aceste proceduri de mentenanţă preventivă, înlocuire de piese şi alte sarcini din zona de mentenanţă.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Transport gratuit;
    - Tichete de masa;
    - Bonus de vacanta.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (13)