Inginer Automatist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EGGER active.

Vezi toate job-urile Inginer Automatist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: EGGER
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Radauti
  • Actualizat la: 12.08.2016
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • Studii superioare tehnice - electrotehnică/ energetică/ automatizări/ IT;
    • Pregătire permanentă în domeniul propriu de activitate;
    • Cunoștințe avansate de electrotehnică și electronică;
    • Cunoştinţe avansate de limba engleză şi/ sau germană;
    • Cunoştinţe avansate Microsoft Office (Access, Excel, Word, Power Point, Outlook);
    • Persoană dinamică, deschisă, capacitate de lucru în echipă, adaptabilitate, flexibilitate;
    • Atitudine proactivă, gândire analitică şi capacitate de sinteză;
    • Abilităţi de comunicare, organizare şi coordonare;
    • Disponibilitate de a lucra în schimburi.

    Responsabilitati

    • Desfăşurarea activităţii de întreţinere şi reparaţii a maşinilor, utilajelor, instalaţiilor şi echipamentelor din cadrul secţiilor de producţie conform planului de întreţinere şi reparaţii;
    • Depanarea instalaţiilor de automatizare;
    • Monitorizarea proceselor industriale folosind programe de vizualizare;
    • Proiectarea circuitelor electrice, administrarea şi corectarea schemelor electrice ale instalaţiilor de automatizare;
    • Desfăşurarea altor activităţi conexe mentenanţei, solicitate de şeful ierarhic superior

    • Oferim un loc de muncă ce se caracterizează prin diversitate și responsabilitate într-o companie multinatională
    • Inducție și instruire specifică
    • Asigurare medicală privată
    • Transport gratuit domiciliu-locul de muncă dus-intors

    Timisoara,

    Cluj Napoca,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (780)