Specialist Resurse Umane Slatina

Angajator: Pirelli
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Slatina
  • Actualizat la: 15.04.2019

    After 10 YEARS, Pirelli plant in Slatina is today one of the most modern car tyre plants, equipped with non-robotic production technology of the last generation, designed to achieve high performance ti res Premium range, where Pirelli is leader.

    Cerinte

    Educatie si pregatire profesionala : Absolvent/a al/a invatamantului superior;
    Competente informatice in utilizarea Microsoft Windows si Microsoft Office.
    Experienta de specialitate: 1-3 ani
    Altele: limba engleza nivel intermediar, orientare catre client, atentie distributiva si concentrarea atentiei, asumarea responsabilitatii, integritate, atentie la detalii, bune abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate

    Responsabilitati

    • Gestioneaza si arhiveaza toate documentele de evidenta ale angajatilor, dosarele personale si documentele specifice de evidenta a muncii desfasurate in cadrul companiei;
    • Asigura intocmirea contractelor individuale de munca, a actelor aditionale si deciziilor, transmiterea exemplarelor catre angajati precum si arhivarea acestora;
    • Asista noul angajat in procesul de integrare in companie;
    • Elibereaza adeverinte/documente, la cererea salariatilor si in conformitate cu prevederile legale
    • Gestioneaza baza de date angajati in sistemul informatic si asigura acuratetea datelor introduse
    • Asigura calculul drepturilor salariale conform pontajului, contractelor de munca si legislatiei in vigoare;
    • Realizeaza lunar evidenta concediilor de odihna pentru fiecare departament si verifica pontajele cu cererile de concediu de odihna, certificatele medicale si alte documente relevante;
    • Intocmeste si verifica documentele si rapoartele de care este responsabil – documente de angajare si rapoarte aferente, centralizari documente, rapoarte catre autoritatile statului, alte rapoarte specifice dupa caz