Recruitment Consultant

Angajator: APT Resources & Services SRL
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.06.2018
    Scurta descriere a companiei

    APT RESOURCES & SERVICES SRL

    Cu o prezență de peste 22 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT- Work Service este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.
    Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului Work Service S.A., unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din Europa centrala si de Est. Anual peste 300.000 de persoane isi gasesc un job prin societatile afiliate Work Service, care gestioneaza sau ofera servicii unui numar de 50.000 de angajati in 20 de tari.
    Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

    Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti; email: office@apt.ro; phone: +40 21 222 13 03
    Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7
    Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638
    APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.apt.ro.

    Cerinte

    We are extending our recruiment team. If you want to be a part of a great group of professionals, these are the requirements you will have to meet:

    - Experience in recruitment, preferably at least 1 year experience in the recruitment field;
    - Willing to learn and develop new skills and work with different type of profiles;
    - Sociable and team-oriented;
    - Autonomous and capacity to work independently;
    - Good organizational skills;
    - Advanced English communication skills.

    Responsabilitati

    - Builds together with the manager the recruitment strategy depending on the vacancy (profile, sources, budget, selection stages, labor market insights, etc.);
    - Prioritizes projects and optimizes recruitment and selection based on business impact and needs;
    - Provides support in interviewing candidates and making hiring decisions, according to the established recruitment policy for each Business Unit and level of position;
    - Fits within the time limits agreed and ensures application compatibility with the searched profile;
    - Manages the mass recruitment processes for the opening of new stores;
    - Plans and anticipates resources needed to support business expansion (recruiting talent, store openings).

    Internal code: 130618AE