Romtelecom Internship Program

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Orange Romania Communications active.

Vezi toate job-urile Romtelecom Internship Program active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: Orange Romania Communications
Domeniu:
  • Internship
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.06.2009

    Orange Romania Communications este o companie parte a grupului Orange și o subsidiara Orange Romania din data de 30 septembrie 2021.
    Compania ofera atat asistenta, cat și servicii convergente de voce fix-mobil, internet in banda larga și televiziune pentru cei aproximativ 5 milioane de clienti ai sai. De asemenea, gestioneaza infrastructura de retea ce cuprinde pana la 90.000 de km de fibra optica și conecteaza in jur de 3 milioane de gospodarii.

    Cerinte

    Ce cautam?
    Programul este deschis studentilor in ani terminali la una dintre facultatile :
    • Electronica si Telecomunicatii
    • Automatica si Calculatoare
    • Cibernetica
    • Matematica si Informatica
    • Constructii civile
    • Marketing.

    Ne dorim ca prin program sa identificam 30 de tineri talentati si dornici sa invete lucruri noi, pe care in viitor sa ii putem avea in vedere pentru a ne deveni colegi.

    Responsabilitati

    Ce oferim?
    Anul acesta oferim internshipuri in urmatoarele domenii:
    • IT
    • Networking
    • Telecomunicatii

    O sa ai parte de:
    • O metoda alternativa de invatare
    • Acces la tehnologii de varf
    • Sansa de a pune in practica tot ce ai invatat in facultate
    • Indrumare din partea unora dintre cei mai buni profesionisti in domeniu
    • Expunere la un mediu de lucru performant

    In perioada 20 iulie - 20 octombrie iti oferim un program de internship cu durata de trei luni, in cadrul caruia vei avea sansa sa experimentezi tu insuti mediul de lucru Romtelecom. Vrem sa-ti oferim o oportunitate de invatare care sa te ajute sa faci tranzitia de la mediul academic, la problemele reale din mediul de business in care vei ajunge curand sa lucrezi.

    Ai sansa sa inveti care sunt cele mai bune practici din domeniul telecom, sa lucrezi alaturi de profesionisti din domeniu, sa lucrezi cu tehnologii de ultima ora, sa fii evaluat pe baza performantei tale in timpul programului si sa participi la un concurs de creativitate in business.
    Mai mult decat atat, pe parcursul internshipului vom fi permanent alaturi de tine in procesul de invatare. La inceput vei beneficia de un training de inductie si ulterior de un mentor pe toata durata programului care iti va oferi feedback pe parcursul implicarii tale in proiecte.

    Anul acesta oferim program de internship in urmatoarele domenii: IT, Networking si Telecomunicatii.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Timisoara, Job national

    Vezi job-uri similare (105)