IT System Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Electrica Soluziona active.

Vezi toate job-urile IT System Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Electrica Soluziona
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 17.10.2018

    Electrica Soluziona S.A. este o societate mixtă româno-spaniolă, parte a INDRA SISTEMAS S.A. (Indra), o companie globală în domeniul tehnologiei, inovației și talentului, lider pe piața soluțiilor și serviciilor pentru sectoarele Transport și Trafic, Energie și Industrie, Administrație Publică și Sănătate, Finanțe, Asigurări, Securitate și Apărare,Telecomunicații și Media.

    Cerinte

    • Absolvent al unei facultăţi de profil (IT);
    • Experiența in administrare si configurare Windows/Linux servere cel puțin 1 an;
    • Baze de date, Networking - prezintă un avantaj;
    • Cunoașterea și înțelegerea de aplicații de rețea, servere web, servere de e-mail, firewall-uri, baze de date, partajări de fișiere și servere de backup;
    • Spirit de echipă şi capacitate de lucru independent;
    • Capacitate de învăţare şi implementare rapidă de noi tehnologii;
    • Abilitate în rezolvarea rapidă a problemelor;
    • Acuratețe si consecventa in lucru;
    • Cunoaşterea limbii engleze.

    Responsabilitati

    • Administrarea, configurarea și asigurarea suportului tehnic pentru echipamentele bazate pe sisteme Windows/Linux.
    • Administrare şi optimizare servere aplicații Java (Tomcat/Weblogic/etc);
    • Utilizarea și configurarea sistemelor de monitorizare, planificare intervenții proactive asupra sistemelor IT;
    • Asigurarea capacității și performanţelor sistemelor IT conform specificațiilor;
    • Colaborarea cu dezvoltatorii de aplicații în vederea asigurării funcționării continue;
    • Event Management (analiza evenimente, alerte și log-uri).
    Reprezintă avantaj:
    • Certificări profesionale
    • Experiența anterioară in administrare Windows/Linux servere, etc.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    • Salariu atractiv
    • Oportunităţi de dezvoltare profesională
    • Alte facilităţi: asistenţă medicală privată, bonuri de masă