Responsabil Raportare IT - Agricover Bucuresti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Agricover active.

Vezi toate job-urile Responsabil Raportare IT - Agricover Bucuresti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Agricover
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.06.2018

    Agricover reunește într-un portofoliu complex linii de business, soluții și tehnologii de ultimă generație care aduc plus valoare în afacerile fermierilor, în activitățile de zi cu zi din fermă și, implicit, transformă agricultura din România.

    Agricover este un grup de companii ultraperformant în agribusiness-ul european, un generator de soluții inovatoare care transformă afacerile și viața fermierilor pe termen lung, precum și un motor al schimbării, creator de progres și prosperitate la scară socială.

    Agricover este liderul pieței de agribusiness din România. Pe parcursul celor peste 20 de ani de existență, Agricover a dezvoltat un model de business inovator și performant.

    Prin abordarea sa vizionară a agribusiness-ului, Agricover determină evoluția întregului domeniu și generează prosperitate socială la nivelul comunitații fermierilor români. Agricover dezvoltă ecosisteme digitale moderne care impulsionează progresul agriculturii românești, prin adoptarea celor mai noi tehnologii digitale existente la nivel mondial.

    Pe plan social, Agricover se implică în pregătirea unei noi generații de fermieri tineri și profesioniști care vor asigura schimbul generațiilor în fermele din România.

    Cerinte

    • Experiență relevantă în raportare;
    • Cunoștințe de baze de date relaționale;
    • Cunoștințe avansate Oracle Business Intelligence 12c, Oracle Data Integrator 12c, Oracle DB 12

    • Constituie un avantaj cunostintede de SQL Server (Transact SQL, proceduri stocate, funcții la nivel de SQL Server);
    • Studii superioare (de preferat informatică, cibernetică, matematică);
    • Engleza –nivel conversațional;
    • Excelente abilitati de comunicare;
    • Abilități dezvoltate de culegere, analiză și interpretare informații;
    • Inițiativă, responsabilitate, integritate, lucru în echipă și organizare.

    Responsabilitati

    • Analizează, sintetizează și înțelege cerințele beneficiarilor interni;
    • Dezvoltă rapoarte interne pentru departamente;
    • Administrează rapoartele existente și drepturile de acces asociate acestora;
    • Contribuie la optimizarea procesului de raportare și automatizare a rapoartelor;
    • Elaborează module de cod în limbajul de programare SQL;
    • Proiectează și modifică structura bazelor de date implicate in raportare;
    • Documentează rapoartele livrate și asigură calitatea acestora;
    • Compară datele din mai multe surse diferite și participă la activitățile de sortare de date, migrare;
    • Colaborează îndeaproape cu colegii din IT pentru asigurarea bunei desfășurări a activității;
    • Răspunde de respectarea termenelor stabilite în cadrul departamentului;
    • Asistă beneficiarii și utilizatorii.

    Agricover este o platformă de soluții integrate pentru agricultură, construită pentru a răspunde în timp real nevoilor concrete ale fermierilor. Inovația face parte din noi. Avem 18 ani de activitate și construim soluții flexibile și eficiente care contribuie la dezvoltarea partenerilor noștri. Dedicându-ne în întregime agribusiness-ului, am clădit un Grup de companii capabil a pune la dispoziția fermierilor și industriei procesatoare nu numai produse, ci și toate serviciile de care aceștia au nevoie pentru a desfășura o agricultură modernă și profitabilă.

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (19)