Sales Assistant IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Lasting active.

Vezi toate job-urile Sales Assistant IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Lasting
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 30.11.2018

    Established in 1995 as a distributor, the LASTING Group is a powerful player on the Romanian IT market, as well as one of the largest IT companies in Romania with 100% Romanian shareholding, having a permanence and expertise of 22+ years in the B2B business area. The main lines of business (IT infrastructure VAD, IT infrastructure solutions & services, business software solutions, custom-developed software, software outsourcing and R&D), are divided between the companies included in the Group.

    Cerinte

    Studii superioare tehnice sau economice;
    Abilitati de negociere si relationare;
    Proactivitate;
    Dinamism si seriozitate;
    Persoana motivata, organizata, cu capacitati de invatare rapida ;
    Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
    Experienta in vanzari este un plus; Cunostinte IT este un plus;
    Cunostinte operare SAP - este un avantaj.

    Responsabilitati

    Managementul clientilor (firmelor partenere);
    Identificarea si dezvoltarea de noi clienti;
    Informare si cunoastere a datelor generale actuale privind produsele promovate (caracteristici tehnice principale, calitate, pret);
    Contactul day by day cu firmele partenere, intocmire oferte, preluare comenzi, pregatirea livrarii si urmarirea lor;
    Urmareste realizarea obiectivelor lunare si anuale;
    Analize periodice privind cifra de afaceri si volumul vanzarilor;

    Alte informatii

    Posibilitati de afirmare si promovare
    Pachet de facilitati si beneficii
    Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica