Contabil senior cu experienta in productie HoReCa

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Contabil senior cu experienta in productie HoReCa active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.03.2022

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    Ești maestrul cifrelor și al organizării? Deții cheile citirii registrelor și facturilor? Vino mai aproape.
    Ai experiență în contabilitate pentru o unitate de producție?
    Ești o persoană organizată?
    Vrei să faci parte dintr-o echipa mică, dar frumoasă?

    Alte cerințe:
    Studii superioare economice;
    Legislație fiscală;
    Limba engleză - nivel mediu/avansat - constituie un avantaj;
    Cunoștințe foarte bune PC-MS Office;
    Experiență de lucru în WinMentor - constituie avantaj.

    Responsabilitati

    Inregistrări contabile:
    Verificare corectitudine înregistrări facturi clienți și descărcări gestiune;
    Verificare corectitudine înregistrări facturi externe și note de recepție;
    Verificare și confirmare solduri furnizori interni;
    Inregistrări facturi furnizori interni;
    Inregistrarea salariilor și obligațiilor salariale conform ștatelor de plată;
    Inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
    Inregistrarea privind imobilizările corporale și necorporale.
    Închideri lunare;
    Declarații lunare și situații financiare;
    Garanții licitații;
    Stocuri: organizare inventariere anuală, întocmire liste de inventar și procese verbale cu rezultatele inventarierii pentru imobilizări corporale și necorporale; organizare inventariere anuală, întocmire liste de inventar și procese verbale cu rezultatele inventarierii pentru depozite de marfă.

    Alte informatii

    Ce aducem noi:
    - salariu competitiv, negociabil în funcție de experiență și cunoștințe;
    - coaching, training, mentoring - învățăm împreună și creștem împreună;
    - mediu dinamic, prietenos, deschis;
    - stabilitate.

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (182)