Reprezentant Vanzari - domeniul tehnic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Vanzari - domeniul tehnic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.05.2018

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Minim studii medii;
    - 3 ani experiență în vânzări;
    - Abilităţi PC (Microsoft Office);
    - Excelente abilități de comunicare şi dezvoltare de relații de calitate;
    - Permis auto categoria B;
    - Disponibilitate pentru deplasări frecvente în afara orașului de reședință;
    - Bune abilitati de rezolvare a problemelor, atitudine de învingător;
    - Bune abilități de comunicare scrisă şi orală în română şi engleză.

    Responsabilitati

    - Dezvoltă și menține excelente relații pe termen lung cu partenerii companiei;
    - Stabilește condițiile comerciale cu partenerii din zona alocată și urmărește îndeplinirea obiectivelor de vânzări și profit;
    - Contactează activ noi clienți cu potențial ridicat de profitabilitate cu scopul introducerii in portofoliul companiei;
    - Realizează acțiuni periodice de fidelizare pentru clienții deja existenți;
    - Măsoară și urmărește periodic nivelul de satisfacție al clienților;
    - Asigură soluționarea problemelor în relația cu clienții și ridică problemele nerezolvate la nivel superior;
    - Asistă în maximizarea oportunităților de dezvoltare a afacerilor elaborând o prezentare puternică şi de valoare a produselor şi serviciilor companiei;
    - Asigură training de produse la nivelul partenerilor din sectorul alocat;
    - Urmărește efectuarea plăților de către client;
    - Întocmește rapoartele de activitate.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Brasov,

    Vezi job-uri similare (130)