Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Evolve today active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Evolve today
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.05.2018

    At Evolve today we offer complex Human Resources services, from business consulting to headhunting and recruitment. We have extensive experience in finding talented professionals, for a variety of industries, especially in the IT sector.
    We started with a dream: to create a Human Resources company with a strong, unique profile on the market, deeply shaped by our core values: commitment to performance, professionalism, a balanced approach and deep satisfaction for our clients.
    From that moment, we nurtured special relationships and we continuously evolved, being flexible, but staying true to our values. We aim higher and higher and we invite you to EVOLVE with us!

    Cerinte

    Alaturi de partenerul nostru de business, un important jucator pe piata dezvoltare imobiliară cu o experiență de peste 15 ani pe piața locală, care a dezvoltat și deține două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București. Si de asemenea este dezvoltatorul primului campus privat din România care cuprinde 925 de garsoniere și apartamente destinate închirierii recrutam Contabil.

    Dorim sa te cunoastem, daca:

    - Ai o experienta de minimum 3 ani pe o pozitie similara;
    - Esti absolvent/a de studii superioare economice;
    - Te poti descrie ca o persoana responsabila, bine organizata, atenta la detalii, analitica, cu excelente abilitati de comunicare si interpersonale;
    - Tratezi termenele si schimbarea prioritatilor drept provocari si oportunitati;
    - Ai capacitatea de a evalua, de a lua decizii si de a initia actiuni;
    - Automotivarea si abilitatea de a lucra independent cu o supraveghere minima sunt punctele tale forte;
    - Stapanesti aplicatiile ERP si programele contabile Saga, Breeze, Material Controls;
    - Ai cunostinte de contabilitate, fiscalitate si de legislatie aplicabila in domeniu.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - Inregistrarea documentelor contabile primare:
    * Facturi de achizitii si de vanzari de stocuri, servicii si imobilizari
    * Incasari si plati prin casa si banca
    * Avansuri din trezorerie conform deconturilor

    - Efectuarea de plati catre banci;
    - Verificarea si incadrarea corecta a documentelor contabile pe venituri si cheltuieli;
    - Inregistrarea reevaluarilor lunare a datoriilor, creantelor si soldurilor in valuta;
    - Verificarea lunara a balantelor de terti (clienti, furnizori, debitori si creditori diversi,etc);
    - Verificarea si incadrarea corecta a veniturilor si cheltuielilor in avans si anterioare;
    - Intocmirea declaratiilor conform legislatiei contabile si fiscale, respectiv: 100, 300, 390, 390, 101, Intrastat etc;
    - Intocmirea semestriala si anuala a Situatiilor financiare si a notelor aferente acestora.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Salariu atractiv + Bonus net lunar in functie de performante;
    - Tichete de masa
    - Abonament la clinica medicala privata
    - Birouri perfect conectate la centrul orasului (statia de metrou Preciziei).

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (75)