Asistent vanzari IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LASTING System active.

Vezi toate job-urile Asistent vanzari IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: LASTING System
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 22.05.2019
    Scurta descriere a companiei

    LASTING Group
    LASTING represents a group of companies with three major business directions: IT distribution, software development and IT solutions (in Timisoara and Bucharest).

    LASTING System (DISTRIBUTION)
    The Distribution department, is today one of the most important players on the Romanian IT distribution market.

    The most significant reprezented brands are: Dataram, Dell, D-LINK, EIZO, Eaton Fujitsu, MemorySolution, NEC, Optoma, Sophos, Polycom, Rimage, TandbergDATA, Targus, Synology; for many of those brands, LASTING is the sole reprezentative on the Romanian market.

    Cerinte

    Studii superioare tehnice sau economice;
    Abilitati de negociere si relationare;
    Proactivitate;
    Dinamism si seriozitate;
    Persoana motivata, organizata, cu capacitati de invatare rapida ;
    Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
    Experienta in vanzari este un plus; Cunostinte IT este un plus;
    Cunostinte operare SAP - este un avantaj.

    Responsabilitati

    Managementul clientilor (firmelor partenere);
    Identificarea si dezvoltarea de noi clienti;
    Informare si cunoastere a datelor generale actuale privind produsele promovate (caracteristici tehnice principale, calitate, pret);
    Contactul day by day cu firmele partenere, intocmire oferte, preluare comenzi, pregatirea livrarii si urmarirea lor;
    Urmareste realizarea obiectivelor lunare si anuale;
    Analize periodice privind cifra de afaceri si volumul vanzarilor;

    Alte informatii

    Posibilitati de afirmare si promovare
    Pachet de facilitati si beneficii
    Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica

    Aplica fara CV
    Craiova, Timisoara,

    BUCURESTI, Constanta, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (5)