Employee benefits consultant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Allianz-Tiriac Asigurari active.

Vezi toate job-urile Employee benefits consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Allianz-Tiriac Asigurari
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Timisoara
  • Actualizat la: 19.06.2018

    Hai in echipa cea mai experimentata din domeniul Employee Benefits din Romania. Indrazneste!

    Pentru colegii nostri din echipa de vanzari Employee Benefits, cautam o persoana care are:

    • Experienta in vanzarea de servicii (telecom, banking, IT, HR, servicii medicale private, asigurari, turism), de preferat B2B

    • Excelente abilitati de comunicare si negociere in engleza si romana

    • Automotivatie si o atitudine proactiva;

    • Cunostinte de operare calculator (MS Word, Excel, Outlook)

    Principalele responsabilitati ale viitorului nostru coleg vor include:

    • Promovarea si vanzarea serviciilor Allianz Tiriac catre potentiali clienti persoane juridice;

    • Identificarea si contactarea prospectilor si a altor conturi asignate;

    • Stabilirea si mentinerea de relatii contractuale cu potentiali clieti

    • Intocmirea documentatiei necesare activarii contractelor de asigurare

    • Identificarea si rezolvarea eventualelor situatii venite din partea clientilor

    Allianz-Tiriac este locul in care te poti dezvolta alaturi de cei mai buni profesionisti locali si internationali.

    Iti oferim cadrul ideal de dezvoltare si specializare, beneficiind de programe interne de pregatire, de experienta unor profesionisti care au contribuit la dezvoltarea companiei si, nu in ultimul rand, de expertiza oferita de apartenenta la grupul Allianz.

    De la pasiune la optimism, de la leadership la ambitie si adaptabilitate, iata cele cinci calitati care vrem sa te inspire in drumul tau spre realizare. Dezvoltarea altor abilitati si dobandirea cunostintelor necesare, se vor realiza prin modulele de training oferite de Allianz Tiriac. Vei avea alaturi manageri cu experienta relevant in domeniul Employee Benefits care au reusit sa influenteze evolutia pietei locale.

    Cariera ta conteaza! Te asteptam si vom fi alaturi de tine!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Allianz-Tiriac Asigurari. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Allianz-Tiriac Asigurari >>

    Aplica fara CV
    Craiova, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Iasi, Oradea, Timisoara,

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (32)