Inginer productie Brasov - entry level - Sapte Spice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Bimbo Romania (Vel Pitar) active.

Vezi toate job-urile Inginer productie Brasov - entry level - Sapte Spice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Bimbo Romania (Vel Pitar)
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 23.05.2018

    Grupo Bimbo Romania, cea mai mare companie de baking din lume, prezenta in 34 de tari, detine din anul 2023 masterbrandul Vel Pitar pe piata din Romania. Misiunea globala a companiei este aceea de a "hrani o lume mai buna", printr-un portofoliu de produse nutrivite si delicioase, ce raspund nevoilor consumatorilor, crescute sub branduri apreciate cu ajutorul unei echipe valoroase de peste 148,000 de oameni in jurul lumii.

    VelPitar este lider pe piata romaneasca a produselor de panificatie si un jucator important in domeniul specialitatilor de cofetarie si patiserie, biscuiti si produse de morarit. Vel Pitar detine mai mult de 20% din piata de paine feliata din Romania, iar oferta de produse se regaseste zilnic pe masa a peste 1.500.000 de romani.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate (industrie alimentara)
    - Experienta pe un post similar constituie un avantaj
    - Cunostinte operare PC: MS-Office
    - Cunostinte tehnologice, cunoasterea legislatiei in vigoare
    - Disponibilitate pentru lucru in ture (12/24)
    - Capacitate de organizare si planificare
    - Abilitati excelente de comunicare, lucru in echipa, gestionarea resurselor si coordonarea
    echipelor
    - Orientare catre rezultate, crestere si dezvoltare

    Responsabilitati

    - Coordoneaza si monitorizeaza procesul de productie, in vederea realizarii cantitative si calitative a productiei planificate in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale organizatiei
    - Coordoneaza si monitorizeaza zilnic procesul tehnologic, functionarea si reglarea utilajelor din productie
    - Organizeaza, monitorizeaza si raspunde de activitatea operatorilor din productie
    - Monitorizeaza activitatea de receptie a materiilor prime, a produselor finite si a subproduselor rezultate din macinis
    - Participa la instruirea personalului din subordine
    - Raspunde de calitatea produselor fabricate in procesul de productie
    - Urmareste incadrarea in consumurile specifice pe durata schimbului
    - Coordoneaza activitatea de igienizare conform procedurilor specifie

    Ce iti oferim noi:
    - Pachet salarial atractiv
    - Tichete de masa
    - Bonusuri de proiecte
    - Concediu de odihna (min 21 zile - max 25 zile) in functie de vechimea totala in munca
    - Ajutoare financiare acordate pentru evenimente deosebite
    - Transport decontat pentru zonele limitrofe Brasovului (50% din valoarea abonamentului, maxim 100 ron)

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Brasov,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (20)