Sales Representative B2B

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Coface Romania active.

Vezi toate job-urile Sales Representative B2B active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Coface Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 01.10.2021
    Remote work: On-site

    Responsabilitati:

    • Promovarea si prezentarea produselor de servicii ale companiei;
    • Cresterea si dezvoltarea portofoliului clientilor de afaceri locale;
    • Identificarea clientilor noi si vanzarea de servicii suplimentare catre clientii existenti;
    • Crearea si extinderea bazei actuale de clienti;
    • Identificarea de noi clienti locali si furnizarea de servicii de asistenta clientilor existenti;
    • Colaborarea cu echipa de vanzari pentru a oferi un serviciu de calitate pentru clienti si dorinta sa impartaseasca noi initiative si idei;
    • Colaborarea cu departamentele interne, comunicarea si partajarea clientilor
    Cerinte:
    • Cel putin 2 ani de experienta relevanta in vanzari B2B; Diploma universitara in economie (ASE sau similar);
    • Deschis pentru a calatori peste 70% in zona alocata
    • Limbi straine - limba engleza fluenta este obligatorie;
    • PC - MS Office, navigare, e-mail;
    • Abilitati in organizare, planificare, control, negocieri;
    • Bugetul vizeaza abilitatile de lucru;
    • Confortabil cu rapoarte, baza de date a clientilor, planificatorul de activitate, gestionarea timpului;
    Prioritati:
    • Abilitati sociale bine dezvoltate, abilitati excelente de comunicare;
    • Ambitios, persistent, orientare spre client;
    • Putere de convingere, tenacitate;
    • Capacitate de analiza si sinteza;
    • Capacitate de a se integra rapid in echipa;
    • Seriozitate si dorinta de afirmare;
    Alte detalii:
    • Pachet salarial si bonus in functie de rezultate;
    • Asigurare medicala si tichete de masa;
    • Posibilitate de promovare in functie de rezultatele obtinute;

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (159)