Analist Financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Analist Financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Constructii
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.07.2018

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    Studii superioare economice, optim: finante/contabilitate.
    Certificari: ACCA; CECCAR.
    Experienta: 1-3 ani.
    Limbi straine: Engleza avansat.
    Cunostinte foarte bune de MS Office.

    Competente/abilitati:
    Atitudine orientata catre rezultate si catre client;
    Abilitati excelente de comunicare si relationare;
    Atitudine proactiva, pozitiva, dinamica, inovativa;
    Abilitati organizatorice, spirit de echipa, eficienta;
    Capacitate de analiza si sinteza;
    Spirit analitic, perseverenta si flexibilitate.

    Responsabilitati

    Participa la procesul de coordonare a eforturilor pentru stabilirea strategiei Companiei si a obiectivelor financiare prin respectarea functionarii adecvate de controlling si a atributelor sale functionale;
    Participa la asigurarea unui proces de planificare optimizat, suficient de flexibil pentru a sprijini nevoile dinamice ale activitatii;
    Participa la procesul bugetarii unificate legat de planul de activitate al Companiei;
    Pregateste documentele financiare strategice;
    Ofera sugestii asupra proceselor de imbunatatire si/sau de economisire;
    Participa la implementarea de instrumente specifice activitatii de controlling;
    Verifica corectitudinea inregistrarii costurilor in Contabilitate;
    Raporteaza lunar costurile catre responsabilii centrelor de cost ale companiei; Analizeaza deviatiile fata de buget, ofera detalii la cerere responsabililor de centre de cost;
    Participa la realizarea rapoartelor specifice din pachetul de raportare lunara catre Management;
    Participa la realizarea rapoartelor solicitate de management;
    Ofera explicatii privind principalii indicatori de business ai companiei: prime emise, rata daunei, comisioane, rezultatul financiar, etc.;
    Participa la pregatirea, consolidarea si distribuirea bugetului/planului companiei (costuri, P&L) si a forecast-urilor trimestriale;
    Pregateste diverse materiale pentru sedintele Managementului Companiei;
    Participa la diverse proiecte (actualizarea sistemelor financiare, implementarea unor instrumente; de raportare/bugetare/planificare;
    Elaborarea de rapoarte, analize, auditand activitatea curenta si propunand solutii de imbunatatire a productivitatii si eficientei companiei;
    Furnizarea de analize si consultanta de specialitate contribuind la performanta economica a companiei;
    Urmarirea si preintampinarea incalcarii dispozitiilor legale in vigoare si a procedurilor interne ale societatii prin actiuni de control financiar;
    Asistarea la pregatirea bugetelor companiei, analizeaza rezultatele lunare, trimestriale si anuale ale companiei, raportarea deviatiile bugetare si recomandarea de ajustari Analiza Indicatori financiari Intocmirea de analize specifice solicitate de catre Conducerea companiei;
    Oferirea de consultanţă și asistenţă pentru planificare, organizare eficientă și control; Respectarea instrucţiunilor date de beneficiar în ceea ce priveşte urmărirea obiectivelor stabilite;
    Pregatirea de date si rapoarte financiare pentru intalnirile managementului pe teme financiare;
    Explicarea deviatiilor dintre datele actuale si cele din bugete.

    Alte informatii

    Sediul companiei se afla in zona Barbu Vacarescu.

    Se ofera:
    Pachet salarial motivant, in funcție de calificari, implicare profesionala si rezultate, intre 5000 – 7000 lei net si tichete de masa.
    Oportunitatea de a lucra intr-o echipa frumoasa, profesionista, de a invata si de a dezvolta competente si experienta.
    Spatiu modern, atmosfera deschisa si un mediu de lucru foarte placut.

    In cazul in care te consideri persoana potrivita, te rog sa-mi trimiti CV-ul cu subiectul „Analist Financiar”.

    Succes!

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (77)