Recruiter blue collars in oil & gas in Cosntanta

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Wise Human Systems active.

Vezi toate job-urile Recruiter blue collars in oil & gas in Cosntanta active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Wise Human Systems
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 17.05.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Companie internationala din Oil & Gas cauta Recruiter blue collars

    • Studii superioare finalizate (de preferat psihologie)
    • Experienta in recrutare de minim 3 – 4 ani, cu precadere muncitori calificati Specialisti (lacatusi, sudori, tubulatori, etc.) si necalificati
    • Cunoasterea excelenta a metodelor de recrutare si a tehnicilor de intervievare – selectie adecvate acestui tip de candidati
    • Foarte bune abilitati de planificare si comunicare (orale si scrise), avand putere de convingere
    • Bune abilitati de prezentare si negociere, fiind un diplomat desavarsit
    • Limba engleza avansat
    • Cunostinte excelente utilizare PC (Word, Excel, Outlook) si internet
    • Expert in Managementul Proiectelor
    • Capacitatea de a oferi companiilor-client un serviciu exceptional
    • Capacitate de gestionare a cererilor provocatoare, acceptarea criticii si a feed-back-ul constructiv, fiind in acelasi timp o persoana extrem de adaptabila si flexibila
    • Capacitate de a recruta o gama diversificata de pozitii in diferite industrii
    • Abilitatea de a gestiona corespunzator informatiile sensibile si confidentiale
    • Asimilarea rapida a informatiilor tehnice si construirea solutiilor intr-un raport optim al necesitatilor de business, surclasarea competitorilor si operarea intr-un cadru al constrangerilor resurselor financiare ale companiilor-client
    • Persoana organizata, riguroasa, calma, responsabila, cu simtul confidentialitatii interne si externe.
    • Persoana puternica, muncitoare, inventiva, creativa si lipsita de timiditate si prejudecati
    • Persoana cu viziune in recrutare si intelegere a business-ului (atat intern cat si extern)
    • Spirit de echipa
    • Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit
    • Constituie avantaje:
    - Experienta in utilizarea unuia dintre cele mai avansate soft-uri integrate de resurse umane
    - Posibilitatea de a reusi sa atraga individual in portofoliu companii-client / proiecte
    - Capacitate de a recruta la nevoie la nivel national si chiar International, cu disponibilitate de deplasare

    Responsabilitati

    • Administrarea la cel mai inalt nivel a intregului proces de recrutare:
    o deschiderea proiectelor de recrutare
    o redactarea si postarea anunturilor de recrutare
    o deplasare pe teren pentru identificarea potentialilor candidati pentru posturi de genul sudori, lacatusi, etc.
    o cautarea de candidati in baza de date in functie de cerintele postului
    o selectarea CV-urilor primite in functie de profilul candidatului si cerintele postului
    o contactarea candidatilor selectati in vederea stabilirii interviurilor
    o sustinerea interviurilor pentru proiectele in derulare
    o aplicarea de teste (psihologice, psiho-aptitudinale, etc)
    o oferirea feed-back-ului pentru candidatii selectati si respinsi in cadrul proceselor desfasurate
    o elaborarea listelor scurte si colaborarea excelenta cu reprezentantii companiilor-client pentru finalizarea proiectelor de recrutare
    o verificarea si analiza referintelor candidatilor alocati listelor scurte
    o pregatirea dosarelor de candidatura pentru candidatii aflati in listele scurte ale companiilor-client
    o elaborarea si realizarea ofertelor de angajare
    o completarea zilnica a datelor despre candidati in baza de date
    • Buna logistica a procesului de recrutare - selectie (planificare, bugetare, organizare, etc)
    • Administrarea eficienta a canalelor de recrutare (web-site-ul propriu, web-site-uri externe de recrutare, ziare, reviste de specialitate, reteaua de cunostinte, retele de socializare, conferinte, targuri, etc)
    • Analiza procesului de recrutare si elaborarea de rapoarte periodice interne (catre management) si externe (catre companiile-client)
    • Activitati de promovare a imaginii companiei (participarea alaturi de echipa desemnata la diverse actiuni de recrutare ca de exemplu targurile de job-uri, conferinte, etc
    • Dezvoltarea, mentinerea si utilizarea unei retele de contacte (atat candidati cat si companii-client)
    • Monitorizarea pietei muncii locale

    Aplica fara CV
    Constanta,