Specialist Operatiuni Sedii Centrale

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Specialist Operatiuni Sedii Centrale active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.05.2018

    Ti-am pregatit cariere in care tot ceea ce faci tu se vede. Nu doar la birou, ci in toata tara.
    Pentru ca suntem o banca ce sustine oamenii cu incredere si proiectele pentru viitorul Romaniei.

    Banca Comerciala Romana (BCR), membra a Erste Group, este cel mai important grup financiar din Romania si include operatiunile de banca universala (retail, corporate & investment banking, trezorerie si piete de capital), precum si societatile de profil de pe piata leasingului, pensiilor private si a bancilor de locuinte.

    BCR este banca nr.1 în România după valoarea activelor (peste 15 mld EUR), banca nr.1 după numărul de clienţi şi banca nr.1 pe segmentele de economisire şi creditare. BCR este cel mai valoros brand financiar din România, după gradul de încredere al clienţilor şi după numărul celor pentru care BCR este principala instituţie cu care fac banking. Si tot BCR este numarul 1 in preferintele tinerilor care viseaza la o cariera in banking.

    Cerinte

    Profilul candidatului:

    Studii tehnice
    Cursuri de Managementul Proiectelor – reprezinta un avantaj
    Vechime in coordonarea activitatilor de facility management si proiectelor aferente, precum si in domeniul managementului cladirilor si echipamentelor: 5 ani
    Limba Engleza la nivel avansat
    Cunostinte avansate MS Office
    Cunoasterea regulilor locale si a procedurilor autoritatilor de control al cladirilor
    Cunoasterea furnizorilor/contractorilor locali si a regulamentelor de bune practici ale acestora
    Cunostinte si expertiza cuprinzatoare referitoare la sistemele cladirilor
    Bune cunostinte de lucru privind sanatatea si securitatea muncii in cadrul mediului construit
    Cunostinte extinse in: gestionarea spatiului, intretinerea cladirilor, regulamentele de bune practici referitoare la cladiri

    Responsabilitati

    Entuziasmul si pasiunea te pot face sa:

    Asiguri buna functionalitate a cladirilor din portofoliu aflate in zona de Sud a tarii – sedii centrale;
    Contribui la elaborarea solutiilor tehnice si selectarea ofertelor furnizorilor de servicii aferenti;
    Controlezi si propui masuri pentru respectarea clauzelor contractuale, precum si a celor stipulate in documente, aprobari si autorizatii;
    Monitorizezi obtinerea tuturor autorizatiilor pentru cladirile din aria de acoperire;
    Gestionezi in mod proactiv furnizorii, conform procedurilor interne legate de functia de curatenie, colectare selectiva deseuri, spatii verzi, distrugere documente confidentiale etc.;
    Oferi suport pentru coordonarea activitatii de mentenanta tehnica a cladirilor din regiune.
    Monitorizezi utilizarea corecta a materialelor si pieselor de rezerva aprovizionate de la furnizori, conform normelor tehnice agreate cu clientul.
    Monitorizezi indeplinirea planurilor de mentenanta preventiva si corectiva; procesezi baza de date cumulata sau reparatiile legate de utilizarea cladirilor din intreaga regiune;
    Participi, la cerere, la schitarea si revizuirea specificatiilor pentru selectia furnizorilor de servicii de reparatii ale cladirilor si la monitorizarea centralizata a contractelor de reparatii cladiri.
    Mentii legatura cu clientii chiriasi, in scopul facilitarii tuturor cerintelor si necesitatilor de ocupare a spatiilor.
    Analizezi si urmaresti post-implementarea regionala a proiectelor de investitii (CAPEX), conform necesitatilor de business.