ECONOMIST GALATI

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MAIRON active.

Vezi toate job-urile ECONOMIST GALATI active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: MAIRON
Domeniu:
  • Banci
  • Constructii
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Galati
  • Actualizat la: 13.05.2018

    Prezentă de peste 20 de ani în comerțul și procesarea de produse metalurgice, MAIRON Galați SA este una din cele trei companii românești, marca MAIRON. Echipa noastră, care depășește 700 de membri, împreună cu echipa extinsă a partenerilor de afaceri i-au câștigat și consolidat o poziție importantă grupului MAIRON în piața de profil.

    Împreună performăm într-un parteneriat pe termen lung.

    Cerinte

    De ce ai nevoie pentru a lucra in postul nostru de Economist?
    1. Studii superioare economice finalizate
    2. Experienţă minim 3 ani in contabilitate
    3. Cunoștințe de operare soft contabilitate sau ERP (WizCount – constituie avantaj)
    4. Cunoștințe solide pachet MS Office (în special, experienţă în prelucrarea unor baze mari de date în Excel)
    5. Cunostinte la zi de legislatie financiar-contabila si fiscalitate
    6. Capacitate de analiză și sinteză, de respectare a termenelor limită

    Responsabilitati

    Ce vei face?
    1. Verificare și înregistrare documente contabile
    2. Efectuarea si verificarea componentei soldurilor conturilor
    3. Intocmirea confirmarii de sold la închiderea exerciţiului financiar
    4. Colaborare cu echipa departamentului la ţinerea corectă şi la zi a evidenţei financiare şi contabile
    5. Informare la zi şi respectare a legislaţiei în vigoare
    6. Arhivare documente contabile

    Alte informatii

    Care sunt beneficiile tale?
    • Îţi oferim oportunitatea de a face parte dintr-un colectiv prietenos si experimentat
    • Salariu motivant şi prime periodice
    • Tichete de masă
    • Abonament servicii medicale private cu discount
    • Instruire şi posibilitatea de a te dezvolta profesional

    Galati,

    Aplica fara CV
    Galati,