Agent ticketing - Amadeus

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adecco Romania active.

Vezi toate job-urile Agent ticketing - Amadeus active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Turism active pe Hipo.ro

Angajator: Adecco Romania
Domeniu:
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.06.2018

    An de an am dezvoltat parteneriate de business puternice cu cele mai reprezentative companii din România. Bazându-ne pe nevoile locale ale clienților noștri, am deschis noi branch-uri în orașele mari din România, ajungând la un număr de 15 sucursale.

    În anul 2017, Adecco România a intrat în cel de-al șaselea an în care este lider local de piață, adăugând continuu noi servicii și dezvoltându-le pe cele existente în strânsă legătură cu complexitatea mediului de business. Poziția de lider în termeni de turnover anual, număr de angajați temporari și poziții de permanent placement închise, este în același timp atât o realizare, cât și o responsabilitate. Acest status ne dă oportunitatea de a inova în termeni de sub-servicii HR și de a aduce valoare adăugată partenerilor noștri prin fiecare proiect HR.

    În acest moment, Adecco România oferă servicii HR 360 de grade, începând cu studiile salariale care au ca scop furnizarea de informații exacte legate de piață și finalizând cu serviciile de outplacement.

    Cerinte

    * Studii medii sau superioare
    * Experienta in industrie minim 3 ani
    * Limba engleza, o a doua limba straina constituie un avantaj
    * Cursuri sisteme de rezervari (preferabil AMADEUS)
    * Diploma IATA (recomandata si reprezinta un avantaj in prioritizarea selectiei)

    Responsabilitati

    - se informeaza asupra clientului si nevoile sale specifice pentru calatorie
    - rezerva serviciile necesare calatoriei: transport aerian; hotel; inchiriere de masina; bilete de tren; asigurari de calatorie, alte servicii
    - rezerva serviciile si emite documentele in conformitate cu cerintele clientului si propune alternative in concordanta cu clauzele contractuale
    - stabileste pretul serviciilor independent sau asistat de coordonator sau managerii de vanzari acolo unde este cazul.
    - transmite proactiv informatii despre destinatie, viza, reglementari, limitari, regim de vaccinare si alte detalii necesare bunei organizari a calatoriei.
    - informeaza calatorul asupra posibilelor modificari ale rezervarii (orare, reglementari,etc)
    - transmite documentele de calatorie in timp util, in conformitate cu clauzele contractuale.
    - aplica si respecta politica de calatorie a clientului precum si clauzele contractuale.
    - intocmeste facturi pentru serviciile rezervate si emise si le transmite clientului in conformitate cu clauzele contractuale.
    - efectueaza operatiuni de incasare carti de credit/debit.
    - intocmeste situatii interne la cererea coordonatorului sau a altor departamente referitoare la vanzare, incasare, feedback,etc
    - gestioneaza feedback-ul clientului in maniera decisa prin politica interna si utilizand tehnologia existenta
    - isi insuseste si aplica tehnologia si tehnicile de lucru ale organizatiei.
    - mentine spiritul de colaborare si sprijin in interiorul propriei echipe precum si cu celelalte echipe din organizatie.
    - mentine confidentialitatea tuturor proceselor/ operatiunilor/activitatilor interne in raport cu toti tertii (furnizori, clienti, alte persoane)
    - isi insuseste, aplica si respecta strategia, regulamentul intern si codul de conduita a companiei.
    - isi dezvolta permanent propriul know-how profesional.
    - participa la dezvoltarea metodelor de lucru in echipa si a atmosferei de lucru
    - dezvolta alte sarcini diferite si specifice la solicitarea conducerii
    - respecta criteriile de performanta ale societatii si se supune evaluarii periodice a performantelor.

    Aplica fara CV
    4400 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (5)