Economist Senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile Economist Senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Alba Iulia
  • Actualizat la: 10.05.2018

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    Studii superioare in domeniul economic / financiar-contabil
    Minim 5 ani experienta in domeniu
    Cunostinte solide de fiscalitate şi contabilitate
    Abilitati de people leadership
    Cunostinte avansate operare pachet MS Office
    Cunosinte limba engleza – nivel mediu-avansat.

    Responsabilitati

    Organizarea, programarea si efectuarea platilor;
    Intocmirea ordinele de plata in sistem electronic;
    Inregistrarea facturilor de la furnizori si clienti in ERP si soft de contabilitate;
    Urmarirea si controlarea evidentei stocurilor;
    Participarea la inventarierea stocurilor;
    Verificarea TVA-ului si intocmirea notei contabile de inchidere TVA lunara;
    Participa la intocmirea raportarilor semestriale si a situatiilor financiare anuale;
    Asigura verificarea corectitudinii tuturor articolelor contabile;
    Analizeaza lunar continutul si exactitatea tuturor soldurilor;
    Executa alte activitati in legatura cu indeplinirea sarcinilor de serviciu legate de activitatea sa.

    Clientul nostru, este o companie belgiana cunoscuta la nivel mondial ca fiind unul dintre cei mai mari producatori si furnizori pentru industria automotive. Compania este specializata in producerea de componente de inalta precizie precum: roti dintate, pinioane, piese de schimb, si alte componente precum sistemele de franare ABS, detinanad linii de productie in Romania, Germania, Mexic, si China.

    *Toti aplicantii vor fi introdusi in baza noastra de date. Doar candidatii eligibili vor fi contactati. Va multumim pentru interesul dumneavoastra!

    Aplica fara CV
    Remote