Junior Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hunt Recruitment active.

Vezi toate job-urile Junior Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Hunt Recruitment
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.07.2018

    Hunt Group – a mix of recruitment (executive search and head hunting) and outsourcing activities in industries such as IT, oil&gas, banking, finance and automotive.

    Cerinte

    - 1-2 ani experienta in departamentul financiar sau contabil al unei companii
    - Studii superioare in domeniul economiei, absolvent
    - Microsoft Office (Word, Outlook, si in special Microsoft Excel)
    - Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
    - Capacitate de adaptare, de a lua rapid decizii si de a lucra fara supervizare
    - Bune abilitati de planificare si de organizare
    - Atentie la detalii

    Responsabilitati

    - Organizeaza, controleaza si raspunde de desfasurarea eficienta a departamentului financiar-contabil/HR al societatii in conformitate cu prevederile legale in vigoare
    - Inregistreaza corect si cronologic pe baza documentelor justificative toate tranzactiile societatii in sistem (achizitii, vanzari, banca, registru de casa, deconturi salariati)
    - Salarizare: intocmeste contracte de munca/acte aditionale/decizii de incetare
    - Intocmeste state de plata lunare
    - Responsabil cu plata salariilor
    - Raportare Revisal si alte aspecte ce tin de resurse umane
    - Se ocupa de lucrarile de inchidere lunara, intocmire balanta de verificare lunara, depunere declaratii in conformitate cu prevederile legale in vigoare
    - Mentine relatiile cu institutiile statului (Administratia Financiara, Registrul Comertului)
    - intocmeste rapoarte catre management (bugete de venituri si cheltuieli, actuale si previzionale, diferite alte rapoarte cerute ad-hoc)

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (94)