CONTABIL SENIOR

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PENNY. active.

Vezi toate job-urile CONTABIL SENIOR active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: PENNY.
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 04.04.2018
    Remote work: On-site

    CANDIDATUL IDEAL:

    - Absolvent al unei facultati economice (Contabilitate ar fi un avantaj)
    - Cunostinte solide de legislatie financiar-contabile, fiscalitate si abilitate de interpretare si aplicare ale acestora
    - Experienta de minim 5 ani pe un post similar
    - Cunoasterea limbii engleze : mediu/avansat (limba germana constituie un avantaj)
    - Cunostinte avansate de MS Office (Excel-ul constituie un avantaj)
    - Cunostinte de operare in SAP
    - Initiativa, implicare in luarea si aplicarea deciziilor, asumarea responsabilitatii
    - Abilitati de organizare, comunicare si orientare catre solutii
    - Capacitate ridicata de analiza si sinteza
    - Rezistenta la stress
    - Disciplina si rigurozitate

    RESPONSABILITATI:

    - Intocmirea si urmarirea aplicarii corecte a politicilor si procedurilor interne astfel incat sa asigure desfasurarea in bune conditii a evidentei contabile si incadrarea in termenele de inchidere lunara
    - Asigura intocmirea corecta a documentelor justificative ale societatii in conformitate cu cerintele legale in vigoare
    - Verificarea inregistrarii cronologice si sistematice a tuturor operatiunilor patrimoniale
    - Tinerea evidentei stocurilor de orice natura
    - Verificarea jurnalelor de cumpararai si vanzari si reconcilierea conturilor tva in baza acestora
    - Verificarea soldurilor de stocuri, datorii si creante de orice natura
    - Verificarea soldurilor de cheltuieli si venituri
    - Calculul si inregistrarea oricaror impozite care nu sunt cu retinere la sursa etc
    - Intocmirea tuturor declaratiilor financiare catre autoritatile fiscale
    - Intocmirea balantelor de verificare lunara cat si a altor raportari lunare catre grup /consultant externi
    - Asigura suport in caz de control din partea ANAF/ autoritati locale/auditori externi
    - Monitorizarea si actualizarea procedurilor interne de lucru
    - Revizuirea permanenta a cunostiintelor fiscale avand in vedere modificarile legislative , interpretarea si aplicarea celor adecvate domeniului
    - Participa la inventarierea anuala a patrimoniului societatii , intocmeste documentele necesare desfasurarii acestei activitati si inregistreaza in contabilitate rezultatele in urma procesului de valorificare
    - Intocmeste orice raport/situatie primita din partea sefului ierarhic
    - Ofera informatii de natura financiar-contabila si pregateste diverse situatii/raportari catre departamentele din cadrul societatii

    BENEFICII:
    - Asigurare medicala privata;
    - Transport asigurat;
    - Masa de pranz asigurata;
    - Posibilitati multiple de invatare si dezvoltare in cadul companiei.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PENNY.. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PENNY. >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (9)