RESPONSABIL DE MEDIU

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PENNY. active.

Vezi toate job-urile RESPONSABIL DE MEDIU active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: PENNY.
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 04.04.2018
    Remote work: On-site

    CANDIDATUL IDEAL:

    • Este licentiat in Ingineria Mediului/Știința Mediului/Ecologie/Economie sau alte domenii tehnice relevante;

    • Are experienta relevanta, de cel putin doi ani de zile, in domeniul protectiei mediului. Certificarea tehnică în domenii cum ar fi gestionarea deșeurilor sau sisteme de management de mediu constituie avantaj;

    • Are cunostinte solide de legislatie de mediu, in special in gestiunea deseurilor, si despre concepte de sustenabilitate

    • Are gandire analitica, atentie distributiva, este proactiv, auto-motivant si orientat catre solutii. Este flexibil, rezistent la stres, are abilitati de comunicare, abordare confidentiala si reactioneaza eficient in situatii de criza.

    • Are cunostinte de limba engleza minim nivel mediu (constitue avantaj cunoasterea limbii germane)

    • Are cunostinte foarte bune de operare MS Office (Word, Excel, PowerPoint) si constitue avantaj experienta de operare in sisteme ERP.

    • Detine carnet de conducere categoria B (avantaj)

    RESPONSABILITATI:

    • Intocmeste, transmite si arhiveaza declaratiile/raportarile catre autoritatile de mediu (ex: Administratia Fondului pentru Mediu, Agentia pentru Protectie a Mediului, Garda de Mediu) si parteneri (ex. Operatori de preluare a responsabilitatilor) in conformitate cu prevederile legale in vigoare;

    • Se asigura de respectarea normelor si prevederilor de mediu aplicabile obiectului de activitate al companiei;

    • Reprezinta interesele companiei in relatia cu autoritatile de control pe spete de mediu si participa la inspectiile efectuate de catre acestea;

    • Urmareste modul de operare al gestiunii fizice si scriptice a deseurilor de la punctele de lucru si relationeaza cu celelalte departamente, implicate direct sau indirect in fluxul de activitate;

    • Intocmeste si arhiveaza evidenta gestiunii deseurilor generate de catre companie;

    • Relationeaza cu societatile contractate in vederea indeplinirii obligatiilor de valorificare/reciclare a deseurilor si este responsabil de derularea contractelor incheiate cu acestea;

    • Propune masuri de imbunatatire/proceduri pentru procesele ce implica gestiunea deseurilor;

    • Se informeaza si actioneaza in mod continuu in legatura si in conformitate cu noutatile legislative din domeniu

    BENEFICII:

    • Asigurare medicala privata;

    • Zile suplimentare pentru concediu de odihna;

    • Transport asigurat;

    • Posibilitati multiple de invatare si dezvoltare in cadrul companiei.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PENNY.. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PENNY. >>

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI, Timisoara, Job national

    Vezi job-uri similare (195)