Technical Writer (Editor de continut tehnic)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile iSoftBet active.

Vezi toate job-urile Technical Writer (Editor de continut tehnic) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: iSoftBet
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Timisoara
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 20.05.2019

    iSoftBet Development Center was established in Timisoara in 2004 by UK Entrepreneurs, who believe in new technologies and the business opportunities Romania has to offer.

    Since then, we have developed impressive online products and by doing so built an imposing brand. Our team is young, passionate and motivated to create amazing software solutions that make the difference, all in an awesome work environment with lots of benefits.

    We are looking for smart people and we want you!

    Cerinte

    Cerinte obligatorii:

    *Diploma de Licenta intr-un domeniu relevant (Litere, Domeniul IT);
    *Cunostinte de baza de HTML;
    *Cunostinte de GIT si/sau SVN;
    *Cunostinte solide de Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
    *Abilitati excelente de Limba Engleza (scris, citit si vorbit);
    *Abilitatea de a intelege concepte sau procese tehnice si de a transmite informatia intr-o maniera clara si concisa (in special in scris);
    *Inclinatie catre invatat lucruri noi si catre dezvoltare continua.

    Cerinte facultative:

    *Experienta cu Wordpress constituie un avantaj considerabil;
    *Experienta cu Adobe Acrobat Pro este un avantaj.

    Responsabilitati

    *Dezvolta si mentine ghiduri de utilizare, manuale, si alte tipuri de continut pentru produsele iSoftBet (jocuri sau alte aplicatii software);
    *Culege informatii direct de la developeri sau din materiale existente si documentatie;
    *Asista developerii cu crearea si actualizarea specificatiilor API;
    *Editeaza documente folosind stilurile specifice companiei;
    *Revizuieste si corecteaza materiale scrise de catre alti membri ai echipei.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:

    *Salariu competitiv pe baza nivelului de cunostinte;
    *Perspectiva de a te dezvolta in functie de propriile ambitii;
    *Libertate de implementare pentru ideile tale nebunesti;
    *Tehnologii de varf;
    *Fructe proaspete si zi de pizza.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (408)