Medical typist / Rapoarte imagistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Medicover active.

Vezi toate job-urile Medical typist / Rapoarte imagistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: Medicover
Domeniu:
  • Altele
  • Customer support - Client service
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.07.2018

    Medicover este una din cele mai mari companii internationale de servicii medicale private din Europa Centrala si de Est. In Romania, Medicover dispune de o retea de 25 clinici proprii in Bucuresti si in tara (Timisoara, Cluj-Napoca, Constanta, Iasi, Ploiesti, Brasov, Galati, Pitesti) si un spital generalist – Spitalul Medicover. Cu peste 1.400 de angajati, compania continua sa-si extinda echipa si operatiunile locale.
    Mai multe informatii puteti afla de pe www.medicover.ro

    Cerinte

    Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
    Orientare catre client, atentie la detalii;
    Bune cunostinte MS Office (Word, Excel);
    Cunostinte medii de limba engleza;
    Studii superioare - reprezinta un avantaj;
    Disponibilitate de a lucra in ture, dupa cum urmeaza: ture de zi (08:00-14:00/ 14:00-20:00).

    Responsabilitati

    Introduce corect datele medicale in programul informatic, conform solicitarilor si instructiunilor specifice postului;
    Asigura prezenta materialelor si consumabilelor, functionarea aparaturii in vederea desfasurarii eficiente a activitatii in cabinetele de ecografie;
    Redacteaza documente la solicitarea coordonatorilor directi (word, excel);
    Identifica si corecteaza erori de introducere si le raporteaza sefului direct;
    Claseaza si arhiveaza documente in locurile agreate
    Preia pacientul din sala de asteptare, il conduce in cabinetul de ecografie si il pregateste in vederea efectuarii examenului;
    Inregistreaza pacientul in Registrul de Evidenta din cabinetul de ecografie;
    Verifica permanent programarile pentru ecografie, pentru a lua la cunostinta eventualele schimbari si/sau noutati;

    Alte informatii

    Lucrand la noi vei avea:

    Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
    Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
    Programe de training ( in functie de pozitie/specialitate);
    Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
    Program de lucru in ture;