Key Account Representative - Bucuresti

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: > 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.04.2018

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    - Experienta de min 4-5 ani in FMCG;
    - Persoana pro activa, dinamica cu atentie sporita;
    - Orientare catre nevoile clientului;

    Responsabilitati

    - raspunde de relatia de afaceri cu toti clientii KA din Romania, de relatia cu retailerii prezenti in Romania care au productie de patiserie, cofetarie si brutarie in spatiile POS.
    - deplasari frecvente in tara la sediile retailerilor care nu au centrala in Bucuresti si la sediile clientilor industriali KA.
    - comunica pe E-mail, telefon si direct la sediul retailerilor cu buyerii care raspund de activitatea de productie;
    - promoveaza gamele de produse ale companiei, prin mijloace teoretice si practice prin care compania i le pune la dispozitie;
    - organizeaza demonstratii la sediul clientilor, impreuna cu demonstratorii companiei;
    - negociaza impreuna cu Directorul General conditiile de colaborare cu clientii KA( mod de comanda si livrare, fracturare, termen de plata);