Analyst Programmer ( ERP – Oracle EBS)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Telekom Romania active.

Vezi toate job-urile Analyst Programmer ( ERP – Oracle EBS) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.07.2018

    Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.
    Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

    "Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy pentru a va informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal.”
    *Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Cerinte

    The ideal candidate would have:
    • Higher education, preferably in the IT field;
    • IT specialty courses (if you have higher education outside the IT field).

    • Proven experience in developing, configuring and managing Oracle eBusiness Suite (developing reporting systems is an asset);
    • Relevant experience in the economic and / or telecommunication field (advantage).

    • Fluent in PL / SQL, Oracle Forms, Oracle Reports;
    • Knowledge in OLAP, Data Warehouse, Oracle RDBMS, Java;
    • Oracle e-Business Suite knowledge;
    • Knowledge of Romanian and English - written and spoken;
    • Excellent verbal and written communication skills;
    • Organized and detail oriented;
    • Team spirit

    Responsabilitati

    Main objective: Our future collegue will be responsible for the development, administration, maintenance, configuration and support of ERP systems / applications (Oracle eBusiness Suite, ERP Real Estate, budgeting and reporting - Hyperion, credit risk, revenue and fraud).

    You will:
    • Analyze and solve operational bugs, incidents and problems;
    • Define, develop and implement efficient solutions;
    • Participate in projects for implementing new systems / applications, extending, upgrading or interfacing existing systems / applications;
    • Perform the administration of applications and technical support.