Stagiar – Fundraising

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ViitorPlus active.

Vezi toate job-urile Stagiar – Fundraising active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: ViitorPlus
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.03.2010

    ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila este o organizatie non-guvernamentala, non-profit, infiintata pentru a stimula si contribui la transpunerea in practica a conceptului de dezvoltare durabila la nivel de individ, organizatii si comunitati.

    Cerinte

    PREGATIRE NECESARA:
    1. Cunostinte medii de lucru cu programe Word, Excel, PowerPoint
    2. Cunostinte teoretice (si practice) de vanzari, marketing si comunicare - interes deosebit pentru aceste domenii
    3. Familiar cu mediul online ca utilizator

    PROFIL: pentru aceasta pozitie cautam o persoana:
    - care isi doreste sa aplice ceea ce a invatat la facultate;
    - deschisa si adaptabila;
    - care este motivata de o provocare;
    - cu bune abilitati de comunicare;
    - care are usurinta in initiere si dezvoltarea de relatii inter-personale;
    - perseverenta si organizata;
    - dornica sa invete lucruri noi si sa capete experienta in vanzari.

    Responsabilitati

    - realizarea si administrarea unei baze de date comune de vanzari pentru intreaga organizatie (centralizeaza toate proiectele)
    - research despre situatie economica din diferite sectoare si firme reprezentative pentru nevoile organizatie (segmentarea pietei)
    - stabileste intalniri de vanzare si participa la intalniri de vanzare alaturi de coordonatorul proiectului
    - actualizare mapa si materialele de vanzare (prezentarea proiectelor), personalizeaza prezentari in functie de nevoile specifice ale unor organizatii potential partenere
    - se informeaza asupra concurentei si realizeaza rapoarte
    - pastreaza legatura cu clientii pe durata contractului si ulterior, urmareste indeplinirea obligatiilor contractuale
    - transmite informatii despre proiect si asociatie (articole, rapoarte periodice) catre organizatiile de care raspunde in mod direct
    - participa alaturi de restul echipei la gandirea strategiei de vanzari si comunicare
    - gandirea si organizarea unor activitati generatoare de fonduri sau de contacte
    - participarea la intalniri de networking cu persoane juridice
    - organizeaza/participa la evenimente la care organizatia este prezenta cu stand de prezentare si vanzare
    - identifica oportunitati de finantare/sprijina scrierea de aplicatii la granturi (specific proiectului de care apartine)
    - feedback din piata in vederea dezvoltarii produselor / pachetelor de vanzare
    - raporteaza coordonatorului de vanzari si managerului de proiect
    - participa la sedintele de proiect si cele cu echipa de vanzari.

    BENEFICII: Daca alegi sa aplici pentru acest program de stagiu este bine de stiut ca vei avea parte de:
    • Program de invatare stabilit pe toata perioada de stagiu – include pregatire pe teme de dezvoltare a lucrului in echipa si dezvoltare durabila
    • Implicare in activitati si proiecte diverse
    • Feedback pe parcursul programului si la incheierea acestuia raport de activitate cu privire la performantele tale
    • Impact personal pozitiv in cauze sociale si de mediu
    • Acoperirea cheltuielilor lunare de transport in comun precum si a altor cheltuieli realizate pentru proiect cu acordul coordonatorului de proiect
    • Posibilitatea de a colabora pe termen lung cu ViitorPlus la finalul stagiului – ca si Coordonator de Vanzari in regim de salarizare si bonusare
    • Locatie accesibila pentru lucru sau lucru la domiciliu
    • Program flexibil si orientare catre realizarea obiectivelor/performanta
    • Acces la informatia la zi si pregatire continua pe domenii legate de dezvoltare durabila/protectia mediului in Romania
    • Colaborarea cu expertii din echipa ViitorPlus
    • La sfarsitul programului de stagiu vei primi adeverinta de practica si/sau recomandare de angajare.

    Pentru a aplica pentru acest stagiu de pregatire, va rugam sa trimiteti CV si Scrisoare de Intentie la hr@viitorplus.ro pana la data de 10 martie 2010. Raspunsul il vei primi prin e-mail pana la data de 12 martie 2010. In cazul in care vei fi selectionat, interviul va avea loc intr-una din zilele 15, 16, 17 martie 2010.

    Aplica fara CV
    3000 - 3700 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    4600 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    5200 RON NET / luna

    Vezi job-uri similare (9)