SPECIALIST VALIDARE FIABILITATE/ DURABILITATE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST VALIDARE FIABILITATE/ DURABILITATE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Mioveni
  • Actualizat la: 27.03.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare tehnice, profil Mecanica / Autovehicule Rutiere;
    •Experienta anterioara constituie un avantaj;
    •Cunostinte specifice: mecanica, fiabilitate, statistica;
    •Flexibilitate, orientare catre rezultat, rigurozitate;
    •Abilitati de comunicare, atitudine proactiva in vederea anticiparii si gestionarii riscurilor;
    •Limbi straine: engleza – bun nivel conversational si franceza – nivel mediu.

    Responsabilitati

    •Construieste planul de validare Fiabilitate/Durabilitate organe/sistem adaptat definitiei tehnice: punte fata, punte spate, montaj de roata, suspensie, roti, sistem de directie, sistem de franare, sistem de suspensie motor, esapament;
    •Construieste necesarul de suporti de validare in acord cu standardele de validare;
    •Urmareste realizarea planului de validare Fiabilitate/Durabilitate in intern/extern conform planningului de proiect;
    •Analizeaza rezultatele incercarilor;
    •Valideaza fiabilitatea/durabilitatea organelor si sistemelor;
    •Capitalizeaza si optimizeaza planul de validare si necesarul de suporti;
    •Participa la optimizarea standardelor meserie si a procedurilor de teste;
    •Respecta standardele de calitate;
    •Lucreaza in transvers cu responsabilii mai multor entitati interne: conceptie produs/proces, testare organe/sisteme, calitate, management de proiecte.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Mioveni,