Financial Specialist

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.04.2018

    Vino sa te alaturi business-ului Nestlé ca

    Financial Specilist

    Responsabilitati:

    • Acorda suport echipei de vanzari si customer service cu privire la situatia financiara a clientilor si se asigura ca setarile clientilor in sistem refleca conditiile agreate in contract.
    • Stabilirea si luarea deciziilor in vederea calcularii provizioanelor pentru clienti
    • Asigurarea suportului in deblocarea/blocarea comenzilor
    • Reconcilierea balantelor cu toti clientii.
    • Asigurarea pregatirii informatiilor cerute de auditori
    • Se asigura de corectarea postarilor incorecte in AR, de stornarea si repunerea documentelor contabile stornate
    • Finalizarea inchiderilor de luna conform calendarului de inchidere
    • Verificarea tuturor documentelor pentru setare limita de credit clienti

    Abilitati si Experienta:

    • Studii superioare in Finante/Contabilitate
    • Experienta de 2 ani intr-o pozitie similara
    • Cunostiinte de operare intr-un ERP
    • Bune abilitati de comunicare
    • Spirit analitic
    • Initiativa si orientare catre rezultate
    • Abilitatea de prioritizare a cerintelor
    • Cunoastinte de Limba Engleza la un nivel avansat

    Numai candidatii potriviti vor fi contactati pentru interviu.